Zegrze: Żołnierze przeszkolili uczniów klas mundurowych

Uczniowie klas mundurowych szkolili się w Zegrzu, Fot. kpt. Krzysztof Baran, CSŁiI

W ubiegłym tygodniu, w środę oraz czwartek (26, 27.10) w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu (gmina Serock) szkolili się uczniowie klas mundurowych z Wyszkowa oraz Ostrołęki. Młodzi adepci sztuki wojskowej ćwiczyli przede wszystkim strzelanie, rzuty granatami i obronę przed bronią masowego rażenia. Nie obyło się również bez studiowania żołnierskich regulaminów.

W pierwszym dniu, w środę uczniowie Zespołu Szkół w Wyszkowie szkolili się z regulaminów, strzeleckiego oraz obrony przed bronią masowego rażenia. Z zaangażowaniem wykonywali strzelanie na trenażerze strzeleckim, rzuty ręcznymi granatami bojowymi, czy też przyjmowanie postawy strzeleckiej.

W kolejnym dniu do zegrzyńskiego Centrum przybyła grupa ponad 70 osób z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce. Ci młodzi ludzie z zainteresowaniem poznawali abecadło żołnierskiej służby – mieli zajęcia z regulaminów, strzeleckiego, inżynieryjno-saperskiego, obrony przed bronią masowego rażenia oraz sanitarnego. Uczniowie poznawali budowę i dane taktyczno-techniczne granatów bojowych oraz broni strzeleckiej. Z zainteresowaniem szkolili się na trenarzeże do nauki celowania oraz przeciągali 20 kg skrzynię na odległość 30 metrów.

Uczniowie klas mundurowych to pasjonaci wojska. Swoją przyszłość wiążą właśnie z tą instytucją. Uczeń pierwszej klasy technikum ZSZ nr 2 Andrzej Kot (16 lat), mówi że nauka w klasie o kierunku technik pojazdów samochodowych o profilu wojskowym daje mu duże możliwości rozwoju, interesuje się wojskiem, w przyszłości chciałby dostać się do Wojskowej Akademii Technicznej, a później służyć jako żołnierz zawodowy. Podobne marzenia mają także jego koledzy.

/red., kpt. Krzysztof Baran-CSŁiI/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Zegrze: Żołnierze przeszkolili uczniów klas mundurowych"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *