Zegrze: Żołnierski festyn na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w CSŁiI w Zegrzu, Fot. kpt. Krzysztof Baran

W ubiegłą sobotę (4.06) okazji Dnia Dziecka żołnierze i pracownicy Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki oraz 26 Wojskowego Oddziału Gospodarczego z Zegrza (gmina Serock) przygotowali liczne atrakcje dla dzieci oraz ich rodzin. Była wystawa sprzętu wojskowego, warsztaty artystyczne, plac zabaw i wata cukrowa! Zarówno goście jak i pogoda dopisały.

Dużym zainteresowaniem podczas festynu żołnierskiego zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka na Strzelnicy Piechoty w Zegrzu cieszył się sprzęt wojskowy, szczególnie Zautomatyzowany Wóz Dowodzenia Łowcza, stanowisko strzeleckie z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, czy też sprzęt saperski z 2. Pułku Inżynieryjnego z Inowrocławia. Kolejki dzieciaków ustawiały się do dmuchańców, punktu z watą cukrową i popcornem, a także do wielu innych atrakcji, których tego dnia nie zabrakło. Zgromadzonych zabawiali przebrani w kostiumy animatorzy, a najmłodsi chętni uczestniczyli w warsztatach rzeźbiarskich, czy malowaniu buziek i „dziecinnych, zmywalnych” tatuaży.

Na uczestników czekały także liczne gry i zabawy, chętni mogli spróbować swoich sił w strzelaniu na celność, gaszeniu pożaru, przeciąganiu liny, wspinaniu się na ściance wspinaczkowej, czy też walce bokserskiej. Zainteresowani mogli także doskonalić swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy, pograć w tenisa czy też mini hokeja na trawie.

Widzowie obejrzeli również występ formacji tanecznej Reflex z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie oraz pokazy wokalno – taneczne zaprezentowane przez dzieci z Przedszkola Samorządowego w Zegrzu. Nie zabrakło także podopiecznych Klubu CSŁiI, wokalistek z Zespołu Szkół w Zegrzu oraz Centrum Kultury i Czytelnictwa.

Organizatorem Festynu Żołnierskiego z okazji Dnia Dziecka zorganizowanego na Strzelnicy Piechoty w Zegrzu było Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki oraz 26 Wojskowy Oddział Gospodarczy. Dzień Dziecka zabezpieczała także Wojskowa Straż Pożarna CSŁiI.

/kpt. Krzysztof Baran, red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Zegrze: Żołnierski festyn na Dzień Dziecka"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *