Reklama

Foto/WideoLegionowskiSportWiadomości

Zegrze: Zgrupowanie wojskowych zawodników MMA w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki (galeria)

Reklama

W piątek (22.03) w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu (gmina Serock) zakończyło się II zgrupowanie żołnierzy 16 Dywizji Zmechanizowanej przygotowujące do Mistrzostw Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie na zasadach MMA. Zawody odbędą się w dniach 26-28 kwietnia w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Reklama

To kolejna i nie ostatnia edycja zgrupowania w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki najlepszych wojowników mieszanych sztuk walk – żołnierzy zawodowych, którzy na co dzień pełnią trudną, ale dającą wiele satysfakcji służbę w macierzystych jednostkach łącząc postawione obowiązki z pasją.

Fundamentalnym celem zgrupowania było doskonalenie elementów walki wręcz na różnych płaszczyznach, realizacja założeń przed wyznaczonymi terminami walk zawodowych na Mistrzostwach Polski MMA (mixed martial arts – mieszane sztuki walki) oraz Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie na zasadach MMA.

Dodatkowo walka w stójce z elementami boksu skierowana jest do wszystkich żołnierzy, którzy wyrażają chęć uczestnictwa w powstałej sekcji boksu amatorskiego „Tigers Zegrze”.

Twórcami projektu amatorskiej sekcji boksu są: Kierownik Cyklu Wychowania Fizycznego i Sportu mjr Marek Grobel oraz kpt. Oskar Pryciuk – pasjonaci, organizatorzy i uczestnicy zgrupowań wraz z trenerem st. sierż. Sławomirem Ślusarczykiem.

Uczestnikami zgrupowania, które odbyło się w dniach 18-22 marca byli także m.in. żołnierze 2 Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu: kpr. Karol Zyra (mistrz Polski Służb Mundurowych w MMA, trener w klubie Warrior MMA Team), szer. Robert Wróblewski (zawodnik Husaria Team Mława), szer. Kamil Sęk (Berserkers TEAM Ostrołęka), szer. Paweł Płotka (Grapler Grudziądz), szer. Sebastian Drewiczak (Grapler Grudziądz) oraz szer. Sebastian Pigiel (Poland Top Team Grudziądz).

/red., st. sierż. Sławomir Ślusarczyk/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close