ReklamaLegionowskiNa sygnaleWiadomości

Zegrze: Po zderzeniu dwóch osobówek na DK61 ranne cztery osoby. Droga była zablokowana

Reklama

Do groźnego w skutkach wypadku drogowego doszło w piątek (22.01) około godz. 18:45 na łuku Drogi Krajowej nr 61 w miejscowości Zegrze (gmina Serock). W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych poszkodowane zostały 3 osoby – jedna bardzo ciężko. Została przetransportowana śmigłowcem do szpitala.

Reklama

Wszystko zaczęło się od tego, że jadący w stronę Legionowa kierujący hondą accord na łuku DK61 – kilkaset metrów przed mostem w Zegrzu – stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i znalazł się na przeciwległym pasie ruchu. Wtedy doszło do czołowego zderzenia z jadącym prawidłowo oplem vectrą. Jak po godz. 20:00 informował naszą redakcję nadkom. Artur Bartczak, rzecznik prasowy KPP Legionowo w wypadku zostały poszkodowane 3 osoby. Jedna z nich miała tak rozległe obrażenia, że musiała być przetransportowana do szpitala śmigłowcem LPR. Pozostałymi rannymi zajęły się załogi karetek pogotowia.

Na miejscu zdarzenia poza ratownikami medycznymi pojawili się policjanci ustalający przyczyny wypadku oraz zastępy strażaków z JRG Legionowo i Wojskowej Straży Pożarnej. Druhowie z OSP Nieporęt zabezpieczali natomiast lądowanie śmigłowca na terenie Legionowskiego WOPR.

22.01.2016r. Wypadek ZegrzeOkoło godziny 19.00 dostaliśmy wezwanie do wypadku samochodowego w Zegrzu Północnym. Na miejscu zderzyły się czołowo dwa auta. Poszkodowanych zostało 5 osób w tym 2 ciężko. W wyniku ciężkich obrażeń jednej z osób zostało wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Naszym zadaniem było bezpieczne sprowadzenie śmigłowca na ziemię, oraz pomoc w transporcie rannego mężczyzny do śmigłowca.

Posted by Ochotnicza Straż Pożarna w Nieporęcie on 22 stycznia 2016

Źródło: OSP Nieporęt

Jak informuje policja ruch na DK61 w miejscowości Zegrze jest poważnie utrudniony. Nieczynny jest pas ruchu w stronę Serocka. Kierowcy są kierowani objazdem przez Wieliszew i miejscowość Dębe. Ruch w stronę Legionowa odbywa się bez zakłóceń. Utrudnienia potrwają jakiś czas. Wszystko zależy od czasu pojawienia się na miejscu ekip sprzątających z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Aktualizacja, 21:30

Droga została otwarta dla ruchu przed godz. 21:00.

Według najnowszych informacji w pojazdach, które uległy zderzeniu podróżowało osiem osób, w tym dójka dzieci, które na szczęście nie odniosły obrażeń.

Ostateczny bilans wypadku to cztery osoby ranne. Najciężej poszkodowany mężczyzna został zabrany do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Trzy pozostałe osoby zostały przewiezione do szpitali przy pomocy karetek pogotowia.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

3 razy komentowano

  1. Kiedyś na górce w Zegrzu Północnym chodnik od jezdni oddzielała bariera energochłonna ale jakimś wybitnie inteligentnym ekspertom od drogownictwa to przeszkadzało (pewnie dla tego, że chodnik jest tam wąski) i dwa czy trzy lata temu te barierki zlikwidowano i założono jakiś śmieszny płotek z rurek który nie ochroni ani samochodu ani tym bardziej pieszego. Efekty jak taki płotek chroni pieszych widać na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. A wystarczyło poszerzyć chodnik i było by i lepiej i bezpieczniej.

  2. Nie wiem ile pojazdów było skierowanych w kierunku Wieliszewa ale pewnością jest, iz jechało ich bardzo dużo przez osiedle w Zegrzu.

  3. Kierowców czasami ponosi “ułańska fantazja” i pędzą na oślep,a widać to jak często w Zegrzu Południowym “wykoszone jest ogrodzenie oddzielające jezdnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close