Reklama

LegionowskiWiadomości

Zegrze: W CSŁiI rozpoczęło się ostatnie szkolenie w ramach służby przygotowawczej. Więcej ich nie będzie

Reklama

Wraz z początkiem października, w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu (gmina Serock) rozpoczęło się kolejne szkolenie rekrutów w ramach służby przygotowawczej. To ostatnie takie szkolenie prowadzone w Centrum w jego obecnej strukturze organizacyjnej i po podporządkowaniu zegrzyńskiej jednostki Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Reklama

Ochotnicy – blisko 170 osób, po przekroczeniu bramy koszar otrzymali swoje pierwsze mundury wojskowe oraz niezbędne wyposażenie. Zostali poddani także badaniom lekarskim, a następnie skoszarowani w Ośrodku Szkolenia Podstawowego. Rozpoczęli tym samym służbę przygotowawczą, która jest dużym wyzwaniem dla ochotników. – To całkowita zmiana ich życia. W czasie blisko trzech miesięcy będą uczyć się musztry, zasad żołnierskiego zachowania czy też strzelania z karabinka. Wielu tych młodych ludzi zgłosiło się do wojska, ponieważ chce zostać żołnierzami zawodowymi czy też zdobyć nowe umiejętności – czytamy w komunikacie przesłanym przez rzecznika prasowego CSŁiI w Zegrzu kpt. Krzysztofa Barana.

16 listopada ochotnicy złożą przysięgę wojskową, a całe szkolenie zakończą 20 grudnia, a więc tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Zmiany w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki

Jak czytamy w komunikacie prasowym, zasadniczymi zadaniami Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w 2020 roku będzie szkolenie z łączności i informatyki, a kolejnymi wyzwaniami będą: szkolenie z cyberbezpieczeństwa czy też w ramach Szkoły Podoficerskiej WOT SONDA w Zegrzu i Toruniu.

Od 1 października 2019 roku Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki jest w podległości Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Zobacz galerię zdjęć ze szkolenia

/red., kpt. Krzysztof Baran/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close