Reklama


LegionowskiWiadomości

Zegrze: Uroczyste wręczenie broni i aktów mianowań w CSŁiI

Reklama

W poniedziałek (15.01) komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu (gmina Serock) płk dr Ireneusz Fura wręczył broń żołnierzom służby przygotowawczej oraz akty mianowań awansowanym na kolejne stopnie wojskowe. Uroczystość odbyła się w obecności sztandaru wojskowego CSŁiI, kompanii honorowej wystawionej przez batalion zabezpieczenia, a także żołnierzy oraz słuchaczy kursów specjalistycznych zegrzyńskiego ośrodka szkolenia.

Reklama

Zabierając głos komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki płk dr Ireneusz Fura powiedział, że wręczenie broni jest symboliczne, ale jej posiadanie to także obowiązek dbania o nią i duża odpowiedzialność. Przypominał ochotnikom również o angażowaniu się w naukę podczas szkolenia. Broń otrzymali następujący szeregowi elewi: Sebastian Balcerzak, Łukasz Bernatowicz, Marcin Brzeziński oraz Marek Dąbrowski.

Płk dr. Fura wręczył także akty mianowań gratulując przy tym awansowanym żołnierzom: kpr. Oktawii Nowackiej, kpr. Rafałowi Zwierzyńskiemu, kpr. Pawłowi Karolakowi oraz kpr. Rafałowi Syperkowi.

Uroczystość zakończyła się defiladą pododdziałów zegrzyńskiego ośrodka z wyjątkiem elewów, którzy niedawno rozpoczęli naukę podstaw żołnierskiej służby i teraz przypatrywali się tylko maszerującym żołnierzom.

Przed ochotnikami jeszcze ponad dwa miesiące szkolenia w ramach służby przygotowawczej. 2 lutego w obecności swoich bliskich i przyjaciół złożą przysięgę na sztandar zegrzyńskiego Centrum.

/red., kpt. Krzysztof Baran, CSŁiI/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. dla przypomnienia Panu komendantowi fragment ceremoniału:
    “…Dowódca jednostki /instytucji/wojskowej ujmuje broń prawą ręką za szyjkę kolby, lewą za nakładkę lufy /wylotem lufy w lewo, magazynkiem w dół/ i wręcza ją żołnierzowi
    …”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close