Zegrze: Uczniowie poznawali „abecadło” służby wojskowej

Uczniowie z Wyszkowa na szkoleniu w CSŁiI, Fot. por Marcin Sochoń, CSŁiI Zegrze

W niedzielę (17.04) na terenie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu (gmina Serock) odbywało się szkolenie klas o profilu mundurowym z Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie.

Młodzież została zapoznana z warunkami bezpieczeństwa podczas strzelania oraz z budową, rozkładaniem i składaniem broni, przyjmowaniem postawy strzeleckiej oraz strzelaniem z wykorzystaniem trenażerów. Uczniowie odbyli także szkolenie z zakresu posługiwania się maskami przeciwgazowymi oraz odzieżą ochronną. Nie zabrakło także elementów musztry – przyjmowania postawy zasadniczej i swobodnej oraz zwrotów w miejscu. Wszystko odbywało się pod okiem doświadczonych instruktorów Ośrodka Szkolenia Podstawowego, a całość koordynowała Sekcja Wychowawcza CSŁiI.

Przedsięwzięcie realizowane było zgodnie z planem współpracy Dowództwa Generalnego RSZ i podległych jednostek wojskowych z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi w 2016 roku.

/kpt. Krzysztof Baran/

1 raz komentowano artykuł "Zegrze: Uczniowie poznawali „abecadło” służby wojskowej"

  1. Kwiatkowski z Legionowa | 02/05/2016, godz. 09:00 |

    TAKIE “SZKOLENIE” TO STRATA AMUNICJI. ZANIM ŻOŁNIERZ ODDA PIERWSZY STRZAŁ UCZĄ GO 3 TYGODNIE PODSTAW, A TU W CIĄGU 1 DNIA WSZYSTKO NARAZ. MOŻE ORGANIZACJĄ TAKICH ZAJĘĆ POWINNI ZAJĄĆ SIĘ FACHOWCY A NIE WYCHOWAWCY. KOSZTEM WOJSKA RÓŻNE SZKÓŁKI KOWBOJSKIE ROBIĄ SOBIE “JASEŁKA OBRONNE”. WCZEŚNIEJ MUSIELI PŁACIĆ ZA AMUNICJĘ I CZAS A TERAZ MAJĄ DARMOWE “UŻYWANIE”. JEŚLI JUŻ CHCECIE ZACHĘCIĆ MŁODZIEŻ DO OBRONNOŚCI, ZRÓBCIE IM LETNI OBÓZ POD NAMIOTAMI, NAMIASTKĘ POLIGONU, NIECH ZOBACZĄ PROFESJONALIZM, A NIE PROWIZORKĘ.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *