Zegrze: Szkolenie specjalistyczne zakończone

Szkolenie specjalistyczne zakończone. Fot. kpt. Krzysztof Baran

W Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu 150 żołnierzy służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych egzaminem zakończyło szkolenie specjalistyczne.

Egzamin, który odbył się 26 kwietnia br. składał się z części teoretycznej (budowa sprzętu wojskowego) oraz praktycznej (eksploatacja i użytkowanie sprzętu wojskowego). Elewi zdawali ten sprawdzian zgodnie z nadanymi im wcześniej specjalnościami wojskowymi (m.in. budowa i obsługa polowych sieci kablowych, obsługa radiostacji małej mocy, obsługa radiostacji średniej mocy, obsługa urządzeń wozów dowodzenia, walka elektroniczna, obsługa namiernika radiowego KF oraz cyberbezpieczeństwo). Szkolenie specjalistyczne odbywało się zgodnie z Programem Szkolenia Specjalistycznego.

Pomimo dużej ilości materiału do opanowania poradzili oni sobie dobrze na tym ważnym dla nich egzaminie, co świadczy o ich dużym zaangażowaniu w naukę. Szkolenie specjalistyczne dla tych żołnierzy to kolejny etap odbywania służby przygotowawczej, która jest przepustką do zawodowej służby wojskowej.

Zdobyta specjalistyczna wiedza w zegrzyńskiej „kuźni łącznościowców” z pewnością będzie im niezbędna podczas służby wojskowej w jednostkach wojskowych SZ RP.

28 kwietnia odbyło się natomiast uroczyste pożegnanie żołnierzy Ośrodka Szkolenia Specjalistycznego, którzy zakończyli szkolenie w ramach służby przygotowawczej.

/Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Zegrze: Szkolenie specjalistyczne zakończone"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *