Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Zegrze: Po styczniowym wypadku będą zmiany na DK61

Reklama

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje zmianę organizacji ruchu w rejonie mostu w miejscowości Zegrze (gmina Serock). Główną zmianą będzie ustawienie znaku ograniczającego prędkość do 70 km/h, ale pojawią się także dodatkowe kontrole policji. Zmiany to pokłosie wypadku drogowego, do którego doszło w tym miejscu 25 stycznia. Przypomnijmy, że jadąca samochodem osobowym kobieta nagle straciła panowanie nad pojazdem, który uderzył w skarpę oraz dachował. W wyniku zdarzenia kierująca pojazdem zmarła.

Reklama

Konsultacje zarządcy DK61 i policji na miejscu wypadku odbyły się już 29 stycznia. Podczas nich ustalono dokładny przebieg tragicznego zdarzenia z dnia 25 stycznia (czytaj TUTAJ). Z ustaleń KPP Legionowo oraz GDDKiA wynika, że około godz. 9:15 kierująca samochodem osobowym 32-letnia kobieta jadąc po mokrej drodze wpadła w poślizg. Najpierw zjechała na pas dzielący, a następnie na prawe pobocze. Samochód uderzył w pobliską skarpę i ostatecznie dachował. Kierująca autem kobieta poniosła śmierć na miejscu.

Potrzebne zmiany

Wyniki konsultacji zarządcy DK61 i policji wykazały konieczność wykonania w tym miejscu dodatkowego oznakowania oraz sprawdzenia parametrów technicznych drogi z ewentualną przebudową łuków poziomych. W okolicy mostu w Zegrzu ma pojawić się także więcej patroli drogówki.

Oględziny miejsca wypadku zaowocowały opracowaniem aktualizacji projektu stałej organizacji ruchu w zakresie wydłużenia barier ochronnych skrajnych i w pasie dzielącym oraz postawienia dodatkowego znaku ograniczenia prędkości do 70 km/h dla pojazdów poruszających się w stronę Warszawy. Prace mają zostać wykonane już w pierwszym kwartale 2018 roku, o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje ponadto, że w 2018 roku zaplanowano remont nawierzchni DK61 w miejscowości Zegrze na całej szerokości jezdni.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. Uważam, że znak ograniczenia prędkości to za mało! Należy ustawić progi zwalniające i ograniczenie do 20 km/h, rondo z fotoradarem i objazd wszystkiego przez osiedle. Dopiero będziemy bezpieczni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close