Zegrze: Strażnica Wojskowej Straży Pożarnej już po remoncie

Zakończył się remont strażnicy WSP Zegrze, Fot. kpt. Krzysztof Baran, CSŁiI

W sobotę (12.12) zakończył się remont budynku Wojskowej Straży Pożarnej przy Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu (gmina Serock). Strażnica zyskała nową elewację zewnętrzną, wyremontowano pomieszczenia, wymieniono instalacje hydrauliczne, elektryczne, kanalizacyjne oraz stolarkę okienną i drzwiową.

Poza tym w budynku WSP powiększone zostały okna, a także wymieniono podłogi. Został on także doposażony we wszystkie niezbędne urządzenia zgodnie z Instrukcją o Ochronie Przeciwpożarowej w resorcie Obrony Narodowej. Za realizację przedsięwzięcia odpowiadał 26 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Zegrzu.

Wojskowa Straż Pożarna w Zegrzu jest jednym z pododdziałów w strukturach Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, a jej komendantem jest młodszy chorąży Andrzej Woźniak. W obsadzie etatowej WSP jest 18 żołnierzy zawodowych. Jej zadania polegają na zabezpieczeniu pod względem ratowniczo-gaśniczym obiektów i terenów MON oraz współdziałanie z innymi służbami ratowniczymi na terenie Powiatu Legionowskiego i innych. WSP jest przeznaczona także do zabezpieczenia procesu szkolenia Wielonarodowej Brygady w Lublinie. Wielokrotnie uczestniczyła ona w działaniach ratowniczo-gaśniczych na terenie powiatu legionowskiego (około 250 razy w ciągu roku), otrzymując za swoją działalność  bardzo dobre opinie u przełożonych. Wiele razy zajmowała także czołowe miejsca w zawodach na szczeblu warszawskiej Delegatury Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej (pierwsze miejsce w 2011 i 2013 roku, drugie w 2012 i 2014). Wszystko to świadczy o profesjonalizmie zegrzyńskich strażaków.

Decyzją nr VII/180 KSRG Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dniem 19 października 2015 roku została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczo.

/kpt. Krzysztof Baran,red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Zegrze: Strażnica Wojskowej Straży Pożarnej już po remoncie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *