Zegrze: Przyjmą ochotników do służby wojskowej

Fot. kpt. Krzysztof Baran

Już za kilkanaście dni, 5 i 6 maja br. odbędzie się przyjęcie 275 ochotników do służby przygotowawczej w Narodowych Siłach Rezerwowych (NSR) w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki. To największa liczba osób, jaka zostanie przyjęta podczas jednego turnusu w historii zegrzyńskiego Centrum. 

W pierwszym dniu służby ochotnicy przejdą “ścieżkę” procesu przyjęcia w szeregi żołnierzy służby przygotowawczej w NSR. Czeka ich m.in. spotkanie z lekarzem i psychologiem, wizyta u fryzjera, pobieranie mundurów i wyposażenia oraz zakwaterowanie w pododdziale. Otrzymają także tytuł elewa i tym samym rozpoczną trzymiesięczne szkolenie podstawowe, w trakcie którego poznają podstawy żołnierskiego rzemiosła.

W ostatnim, czwartym miesiącu służby przygotowawczej, w ramach szkolenia specjalistycznego zdobędą wiedzę oraz umiejętności wymagane dla otrzymanej wcześniej specjalności wojskowej. Po ukończeniu szkolenia otrzymają możliwość podpisania kontraktu na wykonywanie obowiązków w ramach Narodowych Sił Rezerwowych.

/red, kpt. Krzysztof Baran/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Zegrze: Przyjmą ochotników do służby wojskowej"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *