Zegrze: Prawie 170 ochotników rozpoczęło szkolenie w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki

Prawie 170 ochotników rozpoczęło szkolenie w CSŁiI, Fot. kpt. Krzysztof Baran, CSŁiI Zegrze

W poniedziałek i we wtorek (2 i 3.01) Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu (gmina Serock) przyjęło prawie 170 ochotników chętnych do odbywania służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych. Już za miesiąc nowo przyjęci żołnierze wypowiedzą słowa przysięgi wojskowej. Całe szkolenie ma potrwać 3 miesiące.

Aby sprawnie przeprowadzić wcielenie 170 osób w szeregi armii powołana została komisja przyjęcia do służby przygotowawczej, a ochotnicy w pierwszym dniu pobytu m.in. potwierdzili swoje dane osobowe, odbyli rozmowę z oficerem wychowawczym i psychologiem, otrzymali mundury i indywidualne wyposażenie wojskowe. Zapewniony mieli także pierwszy żołnierski posiłek, podstawowe badania lekarskie i strzyżenie włosów.

Ostatecznie zostali skoszarowani w Ośrodku Szkolenia Podstawowego, który przez kolejne trzy miesiące będzie ich drugim domem. Ochotnicy w dniu przyjęcia stali się żołnierzami, otrzymali tytuł elewa i rozpoczęli odbywanie służby przygotowawczej.

– Dla wielu osób głównym powodem zgłoszenia się na ochotnika do wojska była chęć zastania żołnierzem zawodowym. Młodym osobom zależy także na własnym rozwoju, czy też podtrzymaniu tradycji rodzinnych – mówi kpt. Krzysztof Baran, oficer prasowy zegrzyńskiego Centrum.

/red. na podst. informacji CSŁiI/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Zegrze: Prawie 170 ochotników rozpoczęło szkolenie w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *