Zegrze: W piątek 160 rekrutów złoży przysięgę wojskową

160 żołnierzy złoży w piątek przysięgę wojskową, Fot. kpt. Krzysztof Baran, CSŁiI Zegrze

W najbliższy piątek (3.02) w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu (gmina Serock) odbędzie się wyjątkowa uroczystość. 160 rekrutów służby przygotowawczej złoży na placu apelowym przysięgę wojskową na sztandar, stając się pełnoprawnymi żołnierzami Wojska Polskiego.

– W tej wyjątkowej i podniosłej uroczystości, w obecności zaproszonych gości, przedstawicieli lokalnych władz i instytucji, swoich dowódców, bliskich i przyjaciół udział wezmą żołnierze pierwszego w tym roku turnusu służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych. Na początku stycznia rozpoczęli oni jako ochotnicy czteromiesięczne szkolenie w zegrzyńskiej „kuźni łącznościowców” – czytamy w komunikacie wydanym przez CSŁiI w Zegrzu.

Słowa roty przysięgi wojskowej, które wypowiedzą żołnierze, są najwyższym zobowiązaniem wobec narodu i państwa. Uroczysty apel z okazji przysięgi wojskowej rozpocznie się o godz. 10:00, a po tej uroczystości, zdaniu broni i otrzymaniu przepustek, każdy będzie mógł spotkać się ze swoimi bliskimi oraz znajomymi zaproszonymi na przysięgę.

– Atrakcją tej uroczystej przysięgi będzie nowoczesny sprzęt łączności i informatyki, który wszyscy obecni będą mogli zobaczyć na placu apelowym – mówi kpt. Krzysztof Baran, rzecznik prasowy CSŁiI.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Zegrze: W piątek 160 rekrutów złoży przysięgę wojskową"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *