Reklama

Foto/WideoLegionowskiPo godzinachWiadomości

Zegrze: W piątek 156 żołnierzy CSŁiI złożyło uroczystą przysięgę wojskową (galeria)

Reklama

W piątek (3.02) w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu (gmina Serock) odbyła się podniosła uroczystość. 156 żołnierzy służby przygotowawczej wypowiedziało słowa przysięgi wojskowej stając się pełnoprawnymi żołnierzami Wojska Polskiego. – Przysięga to nie tylko uroczystość i słowa, to zobowiązanie do gotowości poniesienia największych poświęceń wobec Polski – mówił w swoim przemówieniu płk. dr. Ireneusz Fura, Komendant zegrzyńskiej kuźni łącznościowców.

Reklama

– Dzień dzisiejszy jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w waszym życiu. Jednak przysięga wojskowa to nie tylko uroczystość i nie tylko słowa roty. To przed waszymi przełożonymi i bliskimi świadczycie o waszym patriotyzmie oraz o gotowości poniesienia najwyższych zobowiązań wobec ojczyzny i narodu. Tym aktem zostaliście zobowiązani do gotowości poniesienia największych poświęceń wobec Polski. Za wami duży krok do służby w Narodowych Siłach, a także służby zawodowej – powiedział podczas uroczystego apelu komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, płk. dr. Ireneusz Fura.

Złożeniem przysięgi na sztandar wyróżnieni zostali szeregowi elewi: Patryk Krupka, Jakub Bamber, Krzysztof Sokołowski oraz Paweł Matusiewicz.

Po słowach przysięgi Proboszcz Parafii Wojskowej w Zegrzu ks. ppor. Antoni Humeniuk udzielił błogosławieństwa ślubującym ojczyźnie, a szer. elew Martyna Cikacz podziękowała za szkolenie i przygotowanie ich do tej ważnej uroczystości.

Za uzyskanie bardzo dobrych wyników w szkoleniu oraz wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych komendant Centrum wyróżnił listem gratulacyjnym szeregowych elewów: Bartosza Mirczewskiego, Cezarego Kilińskiego, Joannę Czubaczyńską, Mateusza Czechowskiego oraz Emila Szczepanika.

Jak informuje w komunikacie prasowym CSŁiI po raz pierwszy w historii jednostki razem w jednym turnusie służbę przygotowawczą odbywała matka i córka – szer. elewi Małgorzata oraz Aleksandra Podbielska.

W uroczystości uczestniczyło wielu zaproszonych gości m.in.: Zastępca Szefa Zarządu Kierowania i Dowodzenia P6 Sztabu Generalnego WP płk Marek Gładysz, przedstawiciel Szefa Zarządu Wsparcia Dowodzenia i Łączności DG RSZ płk Grzegorz Jarmuszko, przedstawiciel Komendanta – Rektora Akademii Sztuki Wojennej płk Maciej Marczyk, Komendant 26 WOG płk Rafał Smuszkiewicz, przedstawiciel Biura ds. Proobronnych płk Waldemar Pawluczuk, Zastępca Starosty Powiatu Legionowskiego Jerzy Zaborowski, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, okolicznych jednostek wojskowych, służb mundurowych, instytucji oraz licznie przybyłe rodziny i przyjaciele składających przysięgę elewów.

Elewi, po zdaniu broni i otrzymaniu przepustek spotkali się ze swoimi bliskimi i przyjaciółmi. Niewątpliwą atrakcją uroczystości był pokaz sprzętu łączności oraz informatyki, który wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć na palcu apelowym.

/red. na podst. komunikatu CSŁiI/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close