Zegrze: Oddali prawie 6 litrów krwi. Kolejna akcja krwiodawstwa w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki

Poniedziałkowa akcja krwiodawstwa w CSŁiI w Zegrzu, Fot. kpt. Krzysztof Baran, CSŁiI

W poniedziałek (13.03) w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu (gmina Serock) odbyła się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa. W tym szlachetnym przedsięwzięciu uczestniczyli zegrzyńscy żołnierze oraz pracownicy resortu obrony narodowej, którzy w sumie oddali prawie 6 litrów życiodajnego płynu.

Do udziału w poniedziałkowej akcji łącznie zgłosiło się 18 osób. 13 z nich oddało prawie 6 litrów krwi, która zasiliła bank Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Krew jest ciągle potrzebna, szczególnie w okresie letnim, dla osób, które straciły własną w wyniku wypadku albo zabiegu operacyjnego, po oparzeniach i urazach. Potrzebują jej także pacjenci z chorobami nowotworowymi, w trakcie i po chemioterapii. Dla tych właśnie osób organizowane są akcje honorowego oddawania krwi i dawstwa szpiku.

Kolejna akcja HDK zorganizowana przez klub HDK PCK Legion w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki odbędzie się już 11 kwietnia 2017 roku.

/kpt. Krzysztof Baran, red./

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Zegrze: Oddali prawie 6 litrów krwi. Kolejna akcja krwiodawstwa w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *