Reklama

LegionowskiWiadomości

Zegrze: Nowi żołnierze w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki

Reklama

W poniedziałek i wtorek (7 i 8.01) do służby w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu (gmina Serock) przyjęto nowych ochotników. Teraz odbędą oni szkolenie, które w lutym zakończy się złożeniem przysięgi wojskowej.

Reklama

– Ochotnicy w pierwszym dniu swojego pobytu m.in. potwierdzili swoje dane osobowe, odbyli rozmowę z oficerem wychowawczym i psychologiem, otrzymali mundury i indywidualne wyposażenie wojskowe. Zapewniony mieli także pierwszy żołnierski posiłek, podstawowe badania lekarskie i strzyżenie włosów. Ostatecznie zostali skoszarowani w Ośrodku Szkolenia Podstawowego. Ochotnicy w dniu przyjęcia stali się żołnierzami, otrzymali tytuł elewa i rozpoczęli odbywanie służby przygotowawczej. Przyjęcie wykonała specjalnie powołana do tego celu komisja, a odbyło się ono w obiektach Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki oraz 26 Wojskowego Oddziału Gospodarczego – czytamy w komunikacie wydanym przez zegrzyńskie CSŁiI.

Ochotnicy przejdą teraz szkolenie oraz otrzymają własną broń. W przyszłym miesiącu złożą przysięgę wojskową na sztandar zegrzyńskiego Centrum.

/red., kpt. K. Baran – CSŁiI/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close