Zegrze: Nowi żołnierze w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki

Nowi żołnierze CSŁiI w Zegrzu, Fot. kpt. Krzysztof Baran, CSŁiI

Wraz z początkiem września zegrzyńskie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki przyjęło prawie 170 ochotników, którzy zgłosili się do odbycia służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych. Przed nimi czteromiesięczne, niełatwe szkolenie.

Pierwszy dzień w wojsku to przede wszystkim sprawy formalne – informuje w komunikacie prasowym ktp. Krzysztof Baran, rzecznik prasowy CSŁiI w Zegrzu (gmina Serock). Ochotnicy potwierdzili swoje dane osobowe, odbyli rozmowę z oficerem wychowawczym i psychologiem, otrzymali mundury i indywidualne wyposażenie wojskowe. Zapewniony mieli także pierwszy żołnierski posiłek, podstawowe badania lekarskie i strzyżenie włosów.

Ostatecznie zostali skoszarowani w Ośrodku Szkolenia Podstawowego, który przez kolejne miesiące będzie ich drugim domem. Ochotnicy w dniu przyjęcia stali się żołnierzami, otrzymali tytuł elewa i rozpoczęli odbywanie służby przygotowawczej.

Przyjęcie wykonała specjalnie powołana do tego celu komisja, a odbyło się ono w obiektach Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki oraz 26 Wojskowego Oddziału Gospodarczego.

Przed nowymi żołnierzami jeszcze wręczenie broni, a za ponad miesiąc złożą przysięgę wojskową na sztandar zegrzyńskiego Centrum – informuje ktp. Krzysztof Baran, który dodaje jednocześnie, że powodów wstąpienia do wojska było wiele. Najważniejsze z nich to: chęć zostania żołnierzem zawodowym, możliwość rozwoju, czy też tradycje rodzinne.

/red., kpt. K. Baran, CSŁiI/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Zegrze: Nowi żołnierze w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *