Zegrze: Niebawem Międzynarodowe Mistrzostwa o Puchar Dowódcy Generalnego RSZ w żeglarstwie

Międzynarodowe Mistrzostwa o Puchar Dowódcy Generalnego RSZ w żeglarstwie 2016

Już za kilka dni, bo między 4 a 9 czerwca na Jeziorze Zegrzyńskim odbędą się Regionalne Mistrzostwa CISM o puchar Dowódcy Generalnego RSZ w żeglarstwie regatowym.

Organizatorem zawodów jest Dowództwo Generalne RSZ oraz Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki. Celem Mistrzostw jest wyłonienie najlepszych międzynarodowych osad regatowych oraz popularyzacja żeglarstwa w międzynarodowym środowisku wojskowym. W zawodach planowany jest udział załóg z Brazylii, Holandii, Danii, Norwegii, Finlandii, Turcji i Polski oraz zespołów reprezentujących Polskie Siły Zbrojne: 16 Dywizję Zmechanizowaną w Elblągu, 3 Flotyllę Okrętów w Gdyni, Inspektorat Wsparcia SZ w Bydgoszczy oraz szkolnictwo wojskowe.

W składzie polskiej reprezentacji uczestniczyć będą znani żołnierze sportowcy Wojskowego Zespołu Sportowego Gdynia: st. szer. Marcin Czajkowski (olimpijczyk z Aten 2004 i Pekinu 2008), st. mar. Piotr Przybylski (brązowy medalista światowych igrzysk wojskowych 2011, złoty medalista mistrzostw świata 2011) oraz st. mar. Katarzyna Tylińska (wojskowa wicemistrzyni olimpijska 2011, złota medalistka wojskowych mistrzostw świata (2009, 2013).

Regaty zostaną przeprowadzone na zasadach wyścigów flotowych systemem pełnej przesiadki na łodziach klasy SIGMA 600 CLUB dostarczonych przez organizatora według przepisów regatowych ISAF.

Rozpoczęcie zawodów odbędzie się 5 czerwca 2017 r. o godz. 9.00 w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. Zakończenie zawodów planowane jest 9 czerwca 2017 r.

/Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran/

1 raz komentowano artykuł "Zegrze: Niebawem Międzynarodowe Mistrzostwa o Puchar Dowódcy Generalnego RSZ w żeglarstwie"

  1. Kwiatkowski z Legionowa | 06/06/2017, godz. 11:07 |

    Nasi czolgisci “polegli”w zawodach czołgów, to może żeglarze coś zdobędą…. a swoją drogą to nasze wojsko nie ma na co wydawać pieniędzy podatników ? Czy Ministersto Sportu zajmie się obronnoscią RP, skoro sportem zajmuje się wojsko ? Tak tylko pytam

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *