Reklama

LegionowskiSportWiadomości

Zegrze: Kolejne medale dla sportowców z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki

Reklama

Szer. Żaneta Bogusz oraz szer. Martyna Adamczyk – pięcioboistki z zegrzyńskiego Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki zajęły medalowe miejsca podczas odbywających się w Czechach Wojskowych Mistrzostwach Regionalnych w pięcioboju wojskowym. W zawodach odbywających się w dniach od 4 do 8 czerwca brało udział 41 sportowców z 7 europejskich krajów.

Reklama

Polska reprezentacja liczyła dwie zawodniczki: szer. Żaneta Bogusz oraz szer. Martyna Adamczyk, obie z Wojskowego Zespołu Sportowego Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki. Zdobyły one drugie oraz trzecie miejsce w kwalifikacji indywidualnej kobiet z następującymi wynikami:

  • szer. Bogusz – 4920,5 pkt. (rekord Wojska Polskiego),
  • szer. Adamczyk – 4863,5.

Rezultaty uzyskane podczas tych zawodów to dobry prognostyk przed startem na Wojskowych Mistrzostwach Świata, które odbędą się 28 sierpnia w Austrii w miejscowości Wiener Neustadt.

– Od 1 lipca do składu naszej reprezentacji dołączy trzecia zawodniczka – szer. Aleksandra Kluczka, która w tym miesiącu będzie walczyła o uzyskanie minimum punktowego upoważniającego do startu w Mistrzostwach Świata. Trzy zawodniczki pięcioboju wojskowego dadzą nam możliwość startu w sztafecie na Lądowym Torze Przeszkód oraz liczenie się w kwalifikacji zespołowej – mówi st. sierż. Grzegorz Bułkin.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close