Reklama

Legionowski

Zegrze: Graffiti na DK61

Reklama

Kierowcy, którzy przejeżdżają Drogą Krajową nr 61 z Legionowa w kierunku Serocka, dziwi widok jaskrawych, kolorowych plam, które ktoś pozostawił na tej trasie. – To graffiti? – pyta jeden z mieszkańców.

Reklama

Fot. Legio24Fot. Legio24

Na Drodze Krajowej nr 61 w Zegrzu Południowym oraz w Zegrzu i w okolicy zjazdu na Jachrankę, na nawierzchni pojawiły się kolorowe oznaczenia. Okazuje się, że tęczowe plamy wykonane sprayem narysowane zostały tam nieprzypadkowo. W ten sposób zaznaczono ubytki w asfalcie.

Nieudany remont

Na tym odcinku drogi ostatnie prace remontowe wykonano w 2013 roku. Polegały one na utrwaleniu nawierzchni, a więc uszczelnieniu pęknięć przed okresem zimowym i zimowo-wiosennym. W wyniku skarg kierowców, droga była wówczas wielokrotnie naprawiana. Jednak „łaty” wypełniono masą, która odpryskiwała spod kół. Kamienie niszczyły lakier samochodów i rozbijały szyby. Zarówno piesi, jak i kierowcy narzekali. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewniała natomiast, że prace zostaną poprawione w ramach gwarancji.

Oznaczają miejsca do naprawy

Wspominane punkty wskazują miejsca, które są planowane do naprawy cząstkowej nawierzchni. Jest to przedmiar robót do wykonania dla firmy remontowej. Naprawy będą wykonywane w ramach środków na bieżące utrzymanie dróg – wyjaśniała istnienie kolorowych znaków na drodze krajowej rzecznik GDDKiA Małgorzata Tarnowska.

Prace remontowe będą prowadzone prawdopodobnie nocą, tak jak ma to miejsce w przypadku malowania znaków poziomych na DK61.

/iw/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close