Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Zegrze: Dwie kolizje na rondzie. Winne roztargnienie, czy nieznajomość przepisów?

Reklama

Nieustąpienie pierwszeństwa podczas zmiany pasa ruchu – to przyczyna dwóch kolizji drogowych, do których doszło w poniedziałkowy poranek (21.11) na rondzie w Zegrzu. Pierwsza miała miejsce o godz. 6:20, druga 45 minut później. Na szczęście obie stłuczki nie okazały się groźne dla ich uczestników. Nikomu nic się nie stało.

Reklama

Jak relacjonuje naszej redakcji podkom. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo, pierwsza kolizja miała miejsce o godz. 6:20, kiedy to kierujący toyotą 59-letni mężczyzna, podczas zmiany pasa ruchu nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu nissanowi. O godz. 7:05 sytuacja się powtórzyła. W tym przypadku prawidłowo jadącemu volkswagenowi pierwszeństwa nie ustąpił 30-letni kierowca citroena.

Jak ustalili obecni na miejscu policjanci wszyscy uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi. Sprawców ukarano mandatami karnymi.

Przy okazji rzecznik legionowskich policjantów przypomina o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego obowiązujących podczas jazdy na rondzie. – Aby uniknąć takich sytuacji jak te z poniedziałkowego poranka należy przede wszystkim przestrzegać trzech podstawowych zasad: ustąpić pierwszeństwa przed wjazdem na rondo oraz w sytuacji zmiany pasa ruchu z wewnętrznego na zewnętrzny, a także prawidłowo sygnalizować chęć opuszczenia ronda. Naturalnie należy cały czas zachowywać czujność oraz ograniczone zaufanie do innych uczestników ruchu drogowego – przestrzega podkom. Kuligowska.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

4 razy komentowano

  1. Na rondzie w Zegrzu są wymalowane pasy…Kiedyś ich nie było i jak cytuje znajomego kierowcę: “nie ma pasów jeżdżę środkiem” Potwierdzam, że kierowcy nie znają przepisów ruchu drogowego oraz , że znają a nie respektują

  2. Albo namalowac pasy na rondzie albo zrobić jeden pas. Dla niektórych kierowców rondo w Zegrzu jest wyzwaniem.

  3. Problemem jest nie zmiana z wewnętrznego na zewnętrzny a raczej opuszczanie ronda z zewnętrznego przecinając skrajny pas ruchu i powodując kolizje.

  4. A ilu wie co to jest prawidłowo,niedawno mój 30-sto letni kuzyn na moje pytanie czemu nie stosuje kierunkowskazów odpowiedział mi “a po co”.Ja myślę że ci co ich nie stosują a jest ich bardzo wielu nie radzą sobie po prostu z jazdą a samochodem,bo to i lusterka i zmiana biegów i hamulec i kierownica,żeby to ogarnąc trzeba miec coś w głowie nie tylko browar i umpa,umpa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close