Zegrze: Ćwiczenia Dragon-17 zakończone

Fot. kpt. Krzysztof Baran, sierż. Patryk Cieliński/ CC DORSZ

W piątek (29.09), w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w miejscowości Zegrze (gmina Serock) odbyło się uroczyste zakończenie największego i najważniejszego tegorocznego przedsięwzięcia szkoleniowego Sił Zbrojnych RP – Dragon-17.

– Ćwiczenie Dragon-17 było największym i najważniejszym przedsięwzięciem szkoleniowym Sił Zbrojnych RP w 2017 roku. Jednocześnie był to sprawdzian możliwości realizacji naszych wspólnych zadań z sojusznikami. W tegorocznym ćwiczeniu oprócz wojsk lądowych, sił powietrznych, marynarki wojennej, wojsk specjalnych udział wzięli żołnierze wojsk obrony terytorialnej. Uważam, że zadania WOT-u zostały wykonane na poziomie zadowalającym (…) Chciałbym podziękować wszystkim za wkład w jego realizację ” – powiedział Inspektor Szkolenia Dowództwa Generalnego RSZ gen. bryg. Andrzej Danielewski.

Podczas uroczystości w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu gen. bryg. Andrzej Danielewski wręczył wyróżnienia 40 żołnierzom, którzy wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem podczas ćwiczeń.

W uroczystości uczestniczył Inspektor Szkolenia Dowództwa Generalnego RSZ gen. bryg. Andrzej Danielewski, Komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki płk dr Ireneusz Fura. Po raz pierwszy w ćwiczeniach wzięli udział także żołnierze wojsk obrony terytorialnej.

/kpt. Krzysztof Baran, red./

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Zegrze: Ćwiczenia Dragon-17 zakończone"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *