Zegrze: Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki szkoli nowych oficerów Wojska Polskiego

CSŁiI szkoli nowych oficerów Wojska Polskiego, Fot. kpt. Krzysztof Baran, CSŁiI

W środę (23.11) w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu (gmina Serock) zostało przyjętych 176 żołnierzy rezerwy w celu realizacji krótkotrwałego ćwiczenia wojskowego zakończonego promocją na pierwszy stopień oficerski. Uczestnicy szkolenia to osoby z wyższym wykształceniem, po kursie oficerskim.

W ramach organizacji przyjęcia w poczet żołnierzy w CSŁiI zorganizowany został punkt kontrolno-informacyjny, w którym rekruci przekazali karty powołania, potwierdzili swoje dane osobowe oraz wspólnie z pracownikami Centrum wypełnili niezbędną dokumentację. Chwilę później żołnierze zostali zapoznani ze swoimi przełożonymi i rejonem zakwaterowania. Otrzymali także umundurowanie. Żołnierze rezerwy mają ukończone studia wyższe, kurs oficerski i zdany egzamin oficerski.

Po intensywnym szkoleniu, w sobotę (26.11) otrzymają potwierdzenia ukończenia kursu, a następnego dnia – 27 listopada na placu marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie zostaną mianowani na pierwszy stopień oficerski – podporucznika.

/kpt. Krzysztof Baran/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Zegrze: Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki szkoli nowych oficerów Wojska Polskiego"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *