ReklamaLegionowskiWiadomości

Zegrze: Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki ma nowego komendanta

Reklama

Od wtorku (30.06) zegrzyńskie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki ma nowego komendanta. Został nim płk. Robert Kasperczuk, który zastąpił na tym stanowisku płk. Ireneusza Furę. Przekazanie obowiązków komendanta odbyło się w Sali Tradycji CSŁiI i miało uroczysty charakter.

Reklama

Wprowadzenia nowego komendanta zegrzyńskiej jednostki dokonał dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. dyw. Wiesław Kukuła. Dowódca „terytorialsów” przedstawiając nowego komendanta CSŁiI płk. Roberta Kasperczuka podkreślił, że jest on kompletnym oficerem, którego doświadczenie efektywnie może zostać wykorzystane na nowym stanowisku. – Cały czas był w nurcie tego, co się w łączności dzieje. W dużej mierze rozumie potrzeby sił zbrojnych w zakresie kształcenia kadr łączności. Jest oficerem, za którym stoją pewne wartości bliskie każdemu oficerowi – patriocie, który dba o swoich podwładnych – podkreślił generał.

Płk. Kasperczuk na stanowisku komendanta CSŁiI w Zegrzu zastapił płk. Ireneusza Furę, który piastował to stanowisko przez osiem lat. – Przez ten czas udało się unowocześnić infrastrukturę „kuźni łącznościowców”, ale także wyszkolić wielu specjalistów w dziedzinie łączności i informatyki dla wszystkich rodzajów sił zbrojnych. W okresie przejścia Centrum w podporządkowanie Dowódcy WOT, udało się zrealizować priorytety funkcjonowania w zmienionej strukturze. Odchodzący komendant podziękował zebranym za ich służbę i pracę oraz za starania i wysiłek w codziennej służbie dla dobra tego wyjątkowego miejsca. Nowemu komendantowi życzył „spełnienia zawodowego, energii i pomysłów do działania na rzecz Centrum” – czytamy w komunikacie wydanym przez CSŁiI.

/red., CSŁiI/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close