Reklama

LegionowskiWiadomości

Zegrze: Akcja „SpoKREWnieni służbą” w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki

Reklama

We wtorek (13.03) w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu (gmina Serock) odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa zrealizowana w ramach ogólnopolskiej zbiórki krwi „SpoKREWnieni służbą”. To wyjątkowe przedsięwzięcie zostało zorganizowane w tym roku po raz pierwszy z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Reklama

W akcji uczestniczyli żołnierze Centrum, służby przygotowawczej, pracownicy RON oraz okoliczni mieszkańcy. Łącznie zgłosiło się 40 osób, a 36 z nich przekazało ponad 16 litrów życiodajnego płynu. Wśród oddających krew nie zabrakło samego komendanta Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki płk dr Ireneusza Fury.

Akcja HDK odbyła się w specjalnie przystosowanym do tego celu autobusie obsługiwanym przez pracowników Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Wszyscy krwiodawcy otrzymali certyfikaty ogólnopolskiej zbiórki krwi z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Ogólnopolska zbiórka krwi „SpoKREWnieni służbą” to przedsięwzięcie MSWiA oraz MON. Inauguracja akcji odbyła się 1 marca 2018 r., w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w siedzibie MSWiA w Warszawie, także z udziałem żołnierzy CSŁiI. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest świętem państwowym ustanowionym na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski.

/red., kpt. Krzysztof Baran-CSŁiI/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close