Reklama

LegionowskiWiadomościZdrowie

Zegrze: 43 osoby oddały prawie 20 litrów krwi. Kolejna akcja krwiodawstwa w CSŁiI

Reklama

We wtorek (15.10) w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu (gmina Serock) odbyła się już 10. w tym roku akcja krwiodawstwa. 43 osoby oddały w sumie prawie 20 litrów „życiodajnego płynu”.

Reklama

Do akcji zgłosiło się 60 osób, 43 z nich wzięło w niej udział. Zebrano prawie 20 litrów krwi. Jak zaznacza w przesłanym komunikacie rzecznik zegrzyńskiego centrum kpt. Krzysztof Baran najliczniejszą grupą biorącą udział w zbiórce byli żołnierze służby przygotowawczej oraz okoliczni mieszkańcy. Nie zabrakło także przedstawicieli Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy niedawno przeprowadzili się do Zegrza oraz stale uczestniczących w akcji krwiodawstwa żołnierzy i pracowników CSŁiI. Całe przedsięwzięcie zabezpieczał personel Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, który do Zegrza przyjechał specjalnym autobusem.

To już 10 zbiórka krwi w 2019 roku, która odbyła się w zegrzyńskich koszarach. – Akcje są organizowane po to, aby pomóc chorym i potrzebującym oraz dowodem tego, że żołnierze służą społeczeństwu także w czasie pokoju – mówi rzecznik łącznościowców kpt. Krzysztof Baran.

Wtorkowa zbiórka była również dedykowana poszkodowanym saperom z 6. Brygady Powietrznodesantowej. Żołnierze Ci zostali poszkodowani w wypadku, do którego doszło w Kuźni Raciborskiej.

Zobacz galerię zdjęć:

/red., kpt. Krzysztof Baran-CSŁiI/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close