Reklama

Foto/WideoLegionowskiPo godzinachWiadomości

Zegrze: 30-lecie Honorowego Krwiodawstwa w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki

Reklama

W piątek (16.12) w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu (gmina Serock) odbyła się uroczystość z okazji 30-lecia Honorowego Krwiodawstwa w tej jednostce wojskowej. Uczestniczyli w niej żołnierze, z Komendantem CSŁiI, płk. dr. Ireneuszem Furą na czele, przedstawiciele innych służb mundurowych, lokalni politycy oraz oczywiście honorowi krwiodawcy.

Reklama

– Honorowe Krwiodawstwo to bardzo ważny aspekt działalności nie tylko Centrum, ale każdej organizacji, instytucji, jednostki wojskowej….30 lat mija gdy w 1986 roku zawiązany został Klub HDK przy Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Łączności…. Chciałbym Panom pogratulować osiągnięć – jeżeli jest mowa w szerszym środowisku to zawsze się dobrze mówi o Klubie HDK przy Centrum, który działa bardzo prężnie i energicznie, a przede wszystkim życiodajnie – powiedział w swoim przemówieniu płk dr Fura do zebranych w zegrzyńskiej jednostce gości.

Po wystąpieniu Komendanta głos zabrał plut. Robert Kowalewski, który przedstawił działalność Klubu HDK PCK Legion. Klub ten powstał w 2014 roku w Legionowie, obecnie ma trzynaście oddziałów w tym jeden internetowy oraz stworzył własne odznaczenie, którego najwyższym stopniem jest „Serce Legionu”. Będzie ono przyznawane za ofiarność członkom i sympatykom tej organizacji. Uroczysta gala, podczas której odbędzie się inauguracja tego wyróżnienia, odbędzie się 20 stycznia 2017 roku w Warszawie. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że z dniem 1 grudnia Klub HDK przy CSŁiI został przyłączony do Klubu HDK PCK LEGION jako jeden z oddziałów.

Podczas doniosłej uroczystości odczytano również pismo z podziękowaniami, które nadesłał Dyrektor Wojskowego Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ płk. mgr farm. Piotr Klamrowski. Goście spotkania mogli także odwiedzić okolicznościową wystawę, dokumentującą działalność zegrzyńskich krwiodawców.

Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Zegrzu powstał 10 czerwca 1986 r. przy Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Łączności. Jego założycielem i pierwszym prezesem – do 2012 r.- był st. chor. sztab. rez. Tadeusz Kowalewski.

Od początku działalności zegrzyńscy krwiodawcy brali udział w wielu imprezach odbywających się w różnych częściach Polski: akcjach poboru krwi, pielgrzymkach, rajdach pieszych i samochodowych, uroczystościach oraz spotkaniach. Najwięcej krwi oddali następujący honorowi krwiodawcy: Tadeusz Kowalewski – 130 litrów, Zbigniew Maciejak (68) oraz Adam Bednarz (58).

/red, kpt. Krzysztof Baran, CSŁiI/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close