Zegrze: 168 żołnierzy już po przysiędze (galeria)

Przysięga wojskowa w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu, Fot. kpt. Krzysztof Baran

W ubiegły piątek (3.06) w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu (gmina Serock) 168 żołnierzy służby przygotowawczej złożyło przysięgę wojskową na sztandar zegrzyńskiej jednostki. W przeddzień swojego wielkiego święta chętni żołnierze uczestniczyli także w uroczystej mszy św., którą odprawił proboszcz Parafii Wojskowej w Zegrzu – kapelan CSŁiI ks. mjr Kryspin Rak.

– Dzień dzisiejszy jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w Waszym życiu. Jednak przysięga wojskowa to nie tylko uroczystość i nie tylko słowa Roty. To przed Waszymi przełożonymi i bliskimi świadczycie o waszym patriotyzmie oraz gotowości do najwyższych zobowiązań wobec ojczyzny i narodu. Tym aktem zostaniecie zobowiązani do gotowości poniesienia najwyższych poświęceń wobec Polski – powiedział Komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki pułkownik dr Ireneusz Fura do zebranych elewów służby przygotowawczej. Życzył im także żołnierskiego szczęścia oraz wytrwałości w realizacji własnych celów, a ich bliskim i opiekunom złożył szczególne wyrazy uznania i podziękowania.

Na sztandar ślubowali następujący szeregowi elewi: Jakub Nowak, Kacper Kulczak, Mateusz Kierznikiewicz oraz Sebastian Kietner. Po słowach przysięgi ksiądz major Kryspin Rak udzielił błogosławieństwa ślubującym ojczyźnie, a ich przedstawiciel szeregowy elew Tomasz Czub podziękował za szkolenie i przygotowanie ich do tej ważnej uroczystości.

Za uzyskanie bardzo dobrych wyników w wykonywaniu zadań służbowych Komendant Centrum wyróżnił listem gratulacyjnym następujących szeregowych elewów: Norberta Bębenka, Barbarę Ponichterę, Sebastiana Kietnera, Marka Waszkiewicza oraz Arkadiusza Zduniaka.

Dzień przysięgi był także Dniem Otwartych Koszar, a zainteresowani mogli obejrzeć bazę szkoleniową, wystawę sprzętu łączności oraz informatyki na palcu apelowym oraz zwiedzić Salę Tradycji Centrum.

Funkcję dowódcy uroczystości pełnił Komendant Garnizonu Zegrze major Cezary Semeniuk.

/ktp. Krzysztof Baran, red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Zegrze: 168 żołnierzy już po przysiędze (galeria)"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *