Reklama

KomunikacjaLegionowskiPo godzinachWiadomości

Zefir znów pływa z Warszawy do Serocka

Reklama

W sobotę, 30 kwietnia, wystartował ósmy już sezon Warszawskich Linii Turystycznych (WLT). Tradycyjnie już swoje kursy z Warszawy do Serocka rozpoczął także statek „Zefir”. Malownicza podróż trwa około 3 godzin w jedną stronę.

Reklama

Statek „Zefir” wypływa o godz. 9.30 z przystani na Kanale Żerańskim w okolicy przystanku Cementownia 02. O godzinie 12.30 przybija do brzegu w Serocku, aby o 14.30 wyruszyć do Warszawy (w Serocku wycieczkowicze mają około dwugodzinną przerwę na spacer czy odpoczynek na plaży). Rejs kończy się około godziny 17.45. Jak zastrzega ZTM, który jest organizatorem WLT, godziny te, poza rozpoczęciem wycieczki, mogą ulec zmianie.

Jaki rozkład i ceny biletów?

Od 30 kwietnia do 30 czerwca „Zefir” pływa w soboty, niedziele i dni świąteczne (dodatkowy rejs 2 i 27 maja), od 1 lipca do 31 sierpnia również w piątki (dodatkowo 15 sierpnia), a we wrześniu w pierwszą i drugą sobotę i niedzielę.

Cena biletu normalnego to 36 złotych. Istnieje też możliwość zakupu tańszych biletów rodzinnych dla rodzin liczących od 3 do 5 osób.

W tym roku statek pływa do zapory w Dębem

– Warto wybrać się w całodzienny rejs Kanałem Żerańskim do Serocka. W tym sezonie zaplanowana została dodatkowa atrakcja – statek dopłynie aż do zapory w Dębem. – zachęcają przedstawiciele ZTM.  Zapora to jedyny zrealizowany obiekt z planowanej kaskady Bugu. W momencie otwarcia, 22 lipca 1963 roku, był to największy tego typu obiekt na rzece nizinnej. Elektrownia wodna Dębe wyposażona jest w 4 turbozespoły, które mogą generować 20 MW mocy. Warto dodać, że znajdujące się na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu Jezioro Zegrzyńskie to prawdziwy raj dla wędkarzy oraz amatorów sportów wodnych.

Więcej szczegółów:

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close