Reklama

Legionowski

Zebranie z mieszkańcami w Nieporęcie

Reklama

W minionym tygodniu odbyło się zebranie wiejskie w Nieporęcie. Najważniejsze kwestie, którymi zajmowali się przedstawiciele ratusza, radni i mieszkańcy, to problem przepełnionej szkoły w Józefowie, budowa kolektorów słonecznych, utrudniony dojazd do Warszawy, a także zły stan ulicy Małołęckiej.

Reklama

Podczas spotkania wójt Maciej Mazur zapewniał, że najważniejsze dla niego kwestie to: zdrowie, bezpieczeństwo i oświata. W związku z tym mieszkańcy podchwycili temat Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Józefowie, która – kolokwialnie mówiąc – pęka w szwach. Placówka jest przepełniona i dlatego rozważana jest budowa nowej szkoły w Rembelszczyźnie. Co ciekawe gmina pod ten cel pozyskała już 2 hektary terenu.

Kolektory

Warta uwagi jest również kwestia budowy systemu kolektorów słonecznych na terenie gminy. Wójt Mazur zapewniał, że dzięki nim gmina na zewnątrz jest postrzegana jako proekologiczna i innowacyjna. To z kolei pozwala na uzyskanie jeszcze większej ilości środków z Unii Europejskiej. – Róbcie kolektory, bo może wam być gaz wyłączony – powiedział żartobliwie wójt gminy.

Co z komunikacją?

Kolejny temat to dojazd do stolicy. Mieszkańcy skarżyli się, że jest on bardzo utrudniony. Niestety uruchomienie nowej linii autobusowej według władz gminy byłoby zbyt kosztowne. Zamiast tego radni myślą raczej o Szybkiej Kolei Miejskiej. Warto także zaznaczyć, że problemem jest również brak biletomatów.

Ulica Małołęcka i wolne wnioski

Na zebraniu poruszono także temat ulicy Małołęckiej. Mieszkańcy zasygnalizowali, że jest to obecnie droga w najgorszym stanie. Z kolei w czasie wolnych wniosków jeden z mieszkańców poprosił o sprawozdanie co radni zrobili i ile wydali pieniędzy w czasie swojej kadencji. Wniosek przepadł jednak w głosowaniu. Radni nie chcieli podejmować tematu tłumacząc, że to wyglądałoby jak kampania wyborcza, a nie oficjalne posiedzenie.

/nk/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close