Reklama

Mazowsze - wiadomości z regionuNa sygnale

Zderzenie dwóch ciężarówek na krajowej 7. Droga była zablokowana

Reklama

Prawie 4,5 godziny trwały utrudnienia na drodze krajowej nr 7, na wysokości miejscowości Kazuń Nowy (gmina Czosnów). Nad ranem doszło tam do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych, w wyniku którego  jedna z ciężarówek przewróciła się, tarasując przejazd w kierunku Warszawy.

Reklama

fot. arch. policja.plfot. arch. policja.pl

We wtorek (28.01), około godz. 5:00 nowodworska policja została wezwana do zdarzenia, jakie miało miejsce w Kazuniu Nowym, na drodze nr 7, gdzie zderzyły się dwa samochody ciężarowe marki Mercedes oraz Scania. Do kolizji doprowadziły najprawdopodobniej trudne warunki panujące na drodze.

Jak doszło do zderzenia?

Obie ciężarówki jechały w stronę Warszawy. Pierwszy był Mercedes, zaraz za nim jechała Scania. W pewnej chwili kierowca Mercedesa raptownie przyhamował. Kierujący Scanią, który nie zachował odpowiedniej odległości od poprzedzającego go pojazdu, nie zdążył wyhamować i uderzył w tył Mercedesa. W wyniku zderzenia Mercedes zmienił tor jazdy i uderzył w bariery energochłonne, przewracając się na bok i tarasując jeden pas drogi. Z naczepy Mercedesa wysypał się także przewożony towar.

W wyniku kolizji kierujący Mercedesem został lekko ranny. Pogotowie ratunkowe zabrało go na badania do szpitala.

Działania służb ratunkowych na miejscu zdarzenia trwały ponad 4 godziny. Na czas podnoszenia ciężarówki, przy pomocy dźwigu dostarczonego przez strażaków z JRG 10 z Warszawy, siódemka w stronę stolicy była całkowicie zablokowana. Policja kierowała samochody objazdem przez Modlin. Dopiero po godz. 9:00 przywrócono normalną organizację ruchu w tym rejonie.

Mapa:

Wyświetl większą mapę

/wł/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close