Rozpoczął się tydzień pomocy ofiarom przestępstw

Fot. sxc.hu

W poniedziałek (23.02) na terenie powiatu legionowskiego, podobnie jak w całej Polsce rozpoczął się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. W ramach tej corocznej akcji specjalne dyżury pełnić będzie Prokuratura Rejonowa w Legionowie.

Podczas dyżurów prokuratorzy będą odpowiadać na wszelkie pytania i udzielać porad wszystkim mieszkańcom miasta i powiatu, którzy uważają że są ofiarami przestępstw. Wyjaśnią zasady prawne oraz podpowiedzą co robić w sytuacji kiedy na przykład dotyka nas przemoc w rodzinie lub innego typu przestępstwo.

Dyżury będą się odbywać od poniedziałku do piątku (23-28.02) w godzinach od 9:00 do 15:00 w siedzibie prokuratury, przy ul. Sobieskiego 47 (ten sam budynek, w którym mieści się sąd).

4-102686

Przy okazji warto wspomnieć, że osoba, która czuje się pokrzywdzona w wyniku popełnienia względem niej czynu zabronionego może w każdej chwili zgłosić fakt popełnienia przestępstwa zarówno w prokuraturze jak i na policji. To samo dotyczy mieszkańców, którzy są świadkami popełnienia przestępstwa.

Numery telefonów do dyżurnego KPP Legionowo to: 997 lub 112 z telefonu komórkowego.

/red, ek/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Rozpoczął się tydzień pomocy ofiarom przestępstw"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *