Zbadaj piersi, weź koleżankę

fot. fado.pl /archiwum/

Mammobusy jeżdżą po kraju już od kilku lat, oferując bezpłatne badania mammograficzne. Niestety wciąż niewiele kobiet decyduje się na skorzystanie z profilaktycznego zbadania piersi.

 Mammobus, fot. fado.plMammobus, fot. fado.pl

Rak piersi to choroba powszechna, dotykająca coraz więcej Polek. Niestety, kobiety niechętnie się badają. Tłumaczą się brakiem czasu, niewiedzą lub wstydem. Te panie, które na badaniach już były, wiedzą, że wizyta w mammobusie jest bezbolesna i nie zajmuje wiele czasu. Są one również świadome, że profilaktyka jest bardzo ważna, pomaga wcześnie wykryć chorobę i daje większe szanse na całkowite wyleczenie. Warto więc skorzystać i brać z nich przykład.

Na początku czerwca Mammobusy pojawią się w Legionowie ( 1 – 5 czerwca przy Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej “Legionowo, ul. Sowińskiego 4 ) i w Nieporęcie ( 7 czerwca przy Centrum Medycznym “Rodent”, Jana Kazimierza 257 ).

Z bezpłatnych badań skorzystać będą mogły panie w wieku 50 – 69 lat (roczniki 1945 – 1964). Aby zapisać się na badanie nie trzeba posiadać imiennego zaproszenia, wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: 58 666 2 444 i dokonać rejestracji. Na badanie należy zabrać dowód osobisty.

/db/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Zbadaj piersi, weź koleżankę"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *