Zawodowi zawodowcy, czyli impreza promocyjna PZSP w Serocku

Dzień Zawodowca w PZSP w Serocku, Fot. PZSP Serock

W środę (2.03) w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku świętowano Dzień Zawodowca. Głównym powodem tej niecodziennej imprezy była chęć przekonania gimnazjalistów z powiatu legionowskiego do wybrania PZSP w Serocku jako kolejnej szkoły na długiej drodze kształcenia.

Podczas imprezy Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku gościł bardzo liczną grupę (ok. 400 osób) gimnazjalistów z całego powiatu legionowskiego oraz niektórych szkół z powiatów pułtuskiego i nowodworskiego.

Uroczystość otworzyła Dyrektor PZSP w Serocku Maria Beata Leszczyńska, która powitała zaproszonych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Legionowie, szkół oraz – co warte podkreślenia – Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa – Modlin. Po oficjalnym przywitaniu, konferansjerzy imprezy Katarzyna Kalinowska i Albert Wójcik przedstawili prezentację multimedialną oraz zaprezentowali film promujący szkołę.

Aby przekonać gimnazjalistów do wyboru kierunków kształcenia w serockiej placówce uczniowie przygotowali bardzo bogaty program artystyczny. Rozpoczął się on pokazem stewardes, następnie uczniowie przedstawili dowcipne scenki ukazujące specyfikę pracy w hotelu, kuchni, w porcie lotniczym oraz w logistyce wojskowej. Aktorzy odegrali swoje role na najwyższym poziomie. Każda scenka nagrodzona była wielkimi brawami.

Program uroczystości uświetnił także pokaz taneczny uczniów z klasy II technikum logistycznego oraz występy wokalne grupy szkolnej „Aplauz”. Na zakończenie uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technikum Hotelarskiego przygotowali pokaz barmański oraz poczęstowali gości przekąskami, a uczniowie Technikum Logistycznego i Technikum Eksploatacji Portów i Terminali przedstawili pokaz kontroli pasażera oraz zabezpieczania ładunków. Po uroczystości młodzież oprowadzała gimnazjalistów po szkole, prezentując klasy przedmiotowe oraz ich wyposażenie.

– Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku to z pewnością bardzo dobry wybór dla przyszłych uczniów – mówi nauczyciel przedmiotów logistycznych w PZSP w Serocku, Monika Domagała.

Organizatorem imprezy była młodzież Technikum Logistycznego, Technikum Eksploatacji Portów i Terminali, Technikum Hotelarskiego i Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych: Moniki Domagała, Justyny Wszołek, Anny Tytkowskiej, Magdaleny Lusa, Katarzyny Jóźwik – Kaliszewskiej, Grażyny Zaremba, Jarosława Czyżewskiego i Wojciecha Matysiaka. Koordynatorem przedsięwzięcia była Monika Domagała – nauczyciel przedmiotów logistycznych i zawodowych w Technikum Eksploatacji Portów i Terminali.

/red/

1 raz komentowano artykuł "Zawodowi zawodowcy, czyli impreza promocyjna PZSP w Serocku"

  1. Widać, że szkoła tętni życiem i rozwija się w zaskakującym tempie. Gratulacje dla Pani dyrektor i nauczycieli.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *