Reklama

Kultura

Zatorscy seniorzy na Torwarze

Reklama

W dniach 24-26 września 2012 r. na warszawskim Torwarze odbyła się Konwencja – Międzypokoleniowe Dni Aktywności, która została zorganizowana w ramach obchodów Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej oraz Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

Reklama
foto: UG Zatory

Każdy dzień KONWENCJI poświęcony był innej tematyce. Pierwszy – aktywności zawodowej, społecznej i jakości życia osób starszych w kontekście przyjętego przez rząd w sierpniu br. Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.

Drugi dzień Konwencji, w której uczestniczyli min. Przedstawiciele Klubu Seniora w Zatorach upłynął pod hasłem „Aktywnie Bezpiecznie Skutecznie”. Do wyboru dla słuchaczy zorganizowano trzy równoległe panele tematyczne – pierwszy dotyczył kształtowania zdrowego stylu życia poprzez promocję i edukację zdrowotną, drugi panel zatytułowany „Razem bezpiecznie” poświęcony był bezpieczeństwu w Internecie oraz przestrzegał jak nie dać się oszukać „na wnuczka”, trzeci panel prezentował filmy i projekty artystyczne o sporcie i tańcu.

Seniorzy mieli niecodzienną okazję uczestniczyć w wielu pokazach, konkursach i warsztatach, min. udzielania pierwszej pomocy, wizażu oraz nordic walking – naukę chodzenia z kijami poprowadziła dr Joanna Piotrowska.

Trzeci dzień Konwencji skoncentrowany był na roli i działaniach samorządu wobec wyzwań demograficznych, kultury dla seniorów, wolontariatu osób starszych, innowacyjnych rozwiązaniach związanych z opieką nad osobami starszymi, ofercie edukacyjnej dla seniorów i postawie pracodawców wobec starzenia się społeczeństwa.

Na trzydniowe, zrealizowane z rozmachem przedsięwzięcie przybyło wielu znakomitych gości. W drugim dniu uczestniczyli wybitni polscy sportowcy m.in. Irena Szewińska, Grażyna Rabsztyn czy Mariusz Czerkawski, którzy wręczyli podziękowania osobom związanym z promowaniem zdrowego stylu życia. Nie zabrakło też artystów, wśród nich byli: Emilia Krakowska, Katarzyna Żak i Michał Piela. Z niektórymi można było sobie zrobić pamiątkową fotografię.

/UG Zatory/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close