Reklama

KomunikacjaMazowsze - wiadomości z regionuWiadomości

Zarząd lotniska w Modlinie zaprzecza fałszywym publikacjom prasowym. O co chodzi?

Reklama

Zarząd Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa – Modlin wydał specjalne oświadczenie, w którym odnosi się do pojawiających się w prasie artykułów podważających sens istnienia lotniska oraz krytykujących sposób jego zarządzania. Treść tego oświadczenia publikujemy w całości poniżej.

Reklama

Treść oświadczenia Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa – Modlin:

“Od 1 września w prasie oraz na portalach internetowych zaczęły pojawiać się publikacje oraz wywiady z dr Arturem Bartoszewiczem, podpisywanym jako ekonomista Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W materiałach tych dr Bartoszewicz podaje informacje dotyczące Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

W swoich wypowiedziach dr Bartoszewicz twierdzi, że dalszy rozwój Modlina jest biznesowo nieuzasadniony, sam port jest niewydolny, źle zarządzany oraz nie ma możliwości przeprowadzenia na nim inwestycji. Wszystkie te twierdzenia są dalekie od prawdy, co potwierdzają odpowiednie dokumenty, które były już kilkukrotnie prezentowane opinii publicznej.

Dr Artur Bartoszewicz w swoich materiałach podważa także kompetencje Zarządu MPL Warszawa/Modlin oraz powołuje się na niepubliczne zapisy posiedzeń właścicieli spółki, do których Pan dr Bartoszewicz nie powinien mieć dostępu z uwagi, iż stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Dr Bartoszewicz już niejednokrotnie krytykował Port Lotniczy w Modlinie, jednocześnie mówiąc w samych superlatywach o inwestycji PPL w Radomiu. Warto tu zauważyć, że dr Artur Bartoszewicz jest zastępcą przewodniczącego Rady Nadzorczej Baltony – spółki, należącej do PPL.

Wszystkie wywiady, które pojawiły się m.in. w Pulsie Biznesu, prasie regionalnej grupy Polska Press oraz na portalu money.pl są oznaczone jako opłacone materiały sponsorowane Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze (PPL), który jest współwłaścicielem MPL Warszawa/Modlin. Płacenie za tego typu materiały, szkalujące dobre imię spółki jak i członków jej Zarządu uznajemy za bardzo nieetyczne. Szczególnie w obecnej, wywołanej pandemią koronawirusa trudnej sytuacji, w której znajdują się polskie porty lotnicze wydatkowanie środków spółki Skarbu Państwa na tzw. Czarny PR można uznać za szkodliwe dla opinii całego środowiska lotniczego.

Tego typu działania wymierzone w MPL Warszawa/Modlin,– w ocenie Zarządu – można uznać za działanie na jej szkodę w rozumieniu powszechnie obowiązujących przepisów prawa.”

/red., Zarząd Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button