Zamknij

Zapewniamy pewną przyszłość

10:00, 22.06.2021 Aktualizacja: 11:42, 22.06.2021
Skomentuj

Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka rekrutuje studentów na rok akademicki 2021/22. Uczelnia prowadzi studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: pielęgniarstwo, kosmetologia, dietetyka, jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia, studia inżynierskie na kierunku informatyka i studia licencjackie na kierunku Administracja. Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.



WUMed to najdłużej działająca niepubliczna uczelnia wyższa w Polsce. Kształci studentów od 1991 r. Łączy tradycję i doświadczenie z najnowszymi technologiami.

Wykształcone kadry medyczne to nie tylko wymóg rynku pracy ale wciąż paląca potrzeba społeczna. Dokładamy wszelkich starań aby ten niedostatek wypełnić świetnie wykwalifikowaną grupą naszych absolwentów. Do dyspozycji studentów oddajemy profesjonalnie wyposażoną bazę dydaktyczną i kadrę wykładowców najwyższej klasy. Zapewniamy praktykę w renomowanych placówkach opieki zdrowotnej. - informuje dr Waldemar Dębski, rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej. Stawiamy na rozwój. Stale rozszerzamy ofertę edukacyjną dla przyszłych medyków. W bliskich planach jest uruchomienie kolejnych kierunków medycznych: położnictwa i ratownictwa medycznego. Od października rusza nowa specjalność na kierunku Administracja - "Administracja w sytuacji masowych zagrożeń zdrowia", podczas której szczególny nacisk położony zostanie na sprawne i efektywne zarządzanie kryzysowe - zapewnia rektor WUMed.

dr Waldemar Dębski - rektor WUMed

Atutem uczelni jest własny kampus: 60 sal wykładowych, biblioteka, punkty gastronomiczne, sala sportowa, amfiteatr, parking strzeżony, ogrody rektorskie oraz, co najważniejsze liczne pracownie specjalistyczne do realizacji przedmiotów z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Dla studentów studiów niestacjonarnych uczelnia oferuje miejsca hotelowe w specjalnej, niższej cenie. Uczelni udało się także utrzymać atrakcyjne jak na rynek warszawski, czesne.

Proponowane przez nas opłaty za studia nadal są konkurencyjne. Chcielibyśmy aby tak pozostało. Nie oznacza to oszczędności w modernizacji bazy dydaktycznej. Nasze pracownie wciąż są unowocześniane. Zależy nam, aby studenci mogli w jednym miejscu, na terenie kampusu zdobyć umiejętności praktyczne, które potem wykorzystają w pracy medyka. Studenci przygotowywani są również do pracy w warunkach ekstremalnych np. masowego zagrożenia epidemiologicznego. To niezbędne, szczególnie w przypadku studentów kierunku Pielęgniarstwo. Praktyki zawodu, uczą w WUMed doświadczeni specjaliści. Zatrudniamy wykładowców legitymujących się znaczącym dorobkiem naukowym oraz praktycznym. Coraz intensywniej włączamy ekspertów zewnętrznych, w szczególności z obszaru nauk o zdrowiu i nauk technicznych powiązanych interdyscyplinarnie z systemem ochrony zdrowia. Współpracujemy z renomowanymi placówkami ochrony zdrowia, w zakresie praktyk studenckich i staży zawodowych. - uzupełnia dr Dębski.

Do dyspozycji studentów oddano m.in. pracownie: umiejętności pielęgniarskich dla pacjentów dorosłych i pediatrycznych, badań fizykalnych, podstaw ratownictwa medycznego, kinezyterapii, fizykoterapii, terapii manualnej, ćwiczeń grupowych, pracownie anatomii, fizjologii i diagnostyki funkcjonalnej. Do zajęć dydaktycznych wykorzystywane są także profesjonalne pracownie dietetyczne i kosmetologiczne oraz komputerowe z najnowocześniejszym sprzętem i oprogramowaniem.

WUMed oferuje też kształcenie podyplomowe w zawodach: pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni i fizjoterapeuci. W tym celu powołano Instytut Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych.

W sytuacji pandemii uczelnia prowadzi nauczanie hybrydowe. Zajęcia praktyczne odbywają się w rygorze sanitarnym.

Więcej informacji na www.wumed.edu.pl

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

WiktoriaWiktoria

0 0

Właśnie kończę 2 rok fizjoterapii na Wumed i jestem bardzo zadowolona. Mimo zajęć zdalnych naparawdę mamy swietny kontakt z wykladowcami. Nie mogę się doczekać aż wrocimy na stałe na uczelnie :) 15:28, 25.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%