Zakroczym: Spotkanie opłatkowe seniorów

foto: UG Zakroczym

To była już trzecia Wigilia zakroczymskiej rodziny seniorów. W gościnnej, świątecznie udekorowanej świetlicy szkolnej, czwartkowym (13.12) wieczorem spotkali się  zakroczymscy seniorzy z władzami Gminy Zakroczym. Prezes Stowarzyszenia Pan Kazimierz Szczerbatko opłatkiem, kolędą i niezwykłym wystąpieniem rozpoczął starannie przygotowaną uroczystość.

foto: UG Zakroczym

W szerokiej prezentacji działalności Stowarzyszenia znalazły się ciekawe wieści o wspólnych duchowych i krajoznawczych podróżach seniorów, nowych inicjatywach, a także planach na najbliższą przyszłość. Gromkie „Sto lat” dla Prezesa było najlepszym podsumowaniem jego kierownictwa w kończącym się roku. W serdecznych życzeniach Pana Henryka Ruszczyka – Burmistrza Gminy Zakroczym znalazły się także nowe wątki otwierające jeszcze ciekawsze perspektywy rozwoju Stowarzyszenia. Burmistrz mówił przy tym , że działalność seniorów nadaje głęboki sens aktywnemu życiu człowieka.

W trakcie uroczystej kolacji seniorzy otrzymali mikołajkowe souveniry, a w szczególności nowy kalendarz dokumentujący 100-lecie OSP Zakroczym . Gospodarze uroczystości rewanżowali się gościom symbolicznymi kwiatami „gwiazdy betlejemskiej”. Wyjątkowy nastrój wigilijnego wieczoru seniorów zapewniły niezwykle piękne kolędy zakroczymskiego Chóru Gregorianie z płyty ukrytej gdzieś w głębi fantastycznej świątecznej choinki.

/UG Zakroczym/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Zakroczym: Spotkanie opłatkowe seniorów"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *