Zadłużenie Legionowa wynosi 41 milionów złotych

Zadłużenie Miasta Legionowo to jedna z najważniejszych kwestii obecnej kampanii wyborczej. Zdaniem kandydatów Prawa i Sprawiedliwości zadłużenie to wynosi obecnie, w zależności od publikacji  kandydatów 30 milionów dolarów lub 100 milionów złotych.

fragment tekstu zamieszczonego na stronie www.mamydosyc.pl

fragment tekstu zamieszczonego na stronie www.spokogosc.pl

Taka kwota każdego może przyprawić o zawrót głowy, jednak uspokajamy. Publikacje wyborcze PiS-u mijają się z prawdą.  Na dzień dzisiejszy Miasto Legionowo zadłużone jest na kwotę 41 046 461, 34 zł, czyli mniej niż połowę słynnych 100 milionów.  Według danych przekazanych nam przez Urząd Miasta Legionowo na tę kwotę składa się:

zadłużenie wynikające z kredytów – 1.326.031,34
zadłużenie wynikające z pożyczek – 10.296.430,-
zadłużenie wynikające z emisji obligacji komunalnych – 29.424.000,-

Urząd Miasta dementuje jednocześnie plotki, rozpowszechniane na rzecz negatywnej kampanii wyborczej przez kandydatów Prawa i Sprawiedliwości o rzekomym zadłużeniu miasta na kwotę blisko 100 milionów złotych.

Gdyby zadłużenie rzeczywiście miało być tak ogromne nastąpiłaby natychmiastowa  reakcja ze strony Regionalnej Izby Obrachunkowej. Izba nie zatwierdziłaby po prostu budżetu sankcjonującego takie zadłużenie.

REKLAMA

Zdaniem obecnych władz Legionowa publikowanie informacji o błędnym zadłużeniu miasta to nic innego jak przejaw brutalnej kampanii wyborczej stosowanej przez kandydatów i oszukiwanie potencjalnych wyborców.

(źródło: własne, foto: mamydosyc.pl, spokogosc.pl, Radio Zachód)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Zadłużenie Legionowa wynosi 41 milionów złotych"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *