Reklama

KulturaLegionowskiPo godzinachWiadomości

Zaczarowany fortepian w Łajskach. Przesłuchania konkursowe już w piątek

Reklama

W najbliższy piątek (18.05) w sali koncertowej Gminnego Centrum Kultury w Łajskach (gmina Wieliszew) rozpocznie się piąta już edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Pianistycznego „Zaczarowany Fortepian”. Konkurs, którego organizatorem jest Ośrodek Kultury w Wieliszewie, skierowany jest do młodych pianistów nie związanych ze szkołami muzycznymi, a więc rozwijających swoje muzyczne zainteresowania amatorsko. Początek przesłuchań wykonawców zaplanowano na godz. 10:00. Wstęp tradycyjnie wolny.

Reklama

Celem konkursu jest prezentacja osiągnięć młodych adeptów pianistyki, poszerzanie znajomości literatury fortepianowej oraz wymiana pedagogicznych doświadczeń czuwających nad ich rozwojem instruktorów. Występujący w charakterze gospodarzy pianiści z sekcji fortepianu Ośrodka Kultury w Wieliszewie będą mogli skonfrontować swoje umiejętności z rówieśnikami spoza granic gminy, i vice versa. Kto wie czy przy tej okazji w sali koncertowej Gminnego Centrum Kultury w Łajskach nie objawi się młody talent na miarę następcy Rafała Blechacza?

Przesłuchania konkursowe z udziałem publiczności zostaną przeprowadzone w czterech grupach wiekowych: I (do lat 9), II (10-13 lat), III (14-17 lat), IV (18+). Fachowej oceny poszczególnych prezentacji dokona trzyosobowe jury, w którego składzie zasiądą znani z ubiegłorocznej edycji znakomici specjaliści z dziedziny pianistyki i pedagogiki: Aleksandra Kowalik Burdzy, Anna Liszewska i Rafał Odrobina.

Początek przesłuchań wykonawców zaplanowano na godz. 10:00. Wstęp na koncerty jest wolny. Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są TUTAJ.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close