Reklama

KulturaPo godzinach

“Zaczarowany fortepian” po raz drugi w Łajskach

Reklama

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego „Zaczarowany fortepian”. Zgłoszenia do 30 kwietnia, przesłuchania konkursowe w piątek, 15 maja 2015 r. w sali koncertowej Gminnego Centrum Kultury w Łajskach.

Reklama

Konkurs, którego organizatorem jest Ośrodek Kultury w Wieliszewie, skierowany jest do młodych pianistów nie związanych ze szkołami muzycznymi, a więc rozwijających swoje muzyczne zainteresowania amatorsko. Jego celem jest prezentacja osiągnięć młodych adeptów pianistyki, poszerzanie znajomości literatury fortepianowej oraz wymiana pedagogicznych doświadczeń czuwających nad ich rozwojem instruktorów. Występujący w charakterze gospodarzy pianiści z sekcji fortepianu Ośrodka Kultury w Wieliszewie będą mogli skonfrontować swoje umiejętności z rówieśnikami spoza granic gminy, i vice versa. Kto wie czy przy tej okazji w sali koncertowej Gminnego Centrum Kultury w Łajskach nie objawi się młody talent na miarę następcy Rafała Blechacza?

Relacja z I edycji (2014)

Przesłuchania konkursowe (z udziałem publiczności, wstęp wolny) zostaną przeprowadzone w czterech grupach wiekowych: I (do lat 9), II (10-13 lat), III (14-17 lat), IV (18+). Fachowej oceny poszczególnych prezentacji dokona kilkuosobowe jury, którego skład poznamy w najbliższych dniach. W każdej kategorii wiekowej zostaną przyznane (i nagrodzone) po trzy miejsca oraz wyróżnienia.

Fot. OK Wieliszew
Fot. OK Wieliszew

/OK Wieliszew/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close