Reklama
KomunikacjaLegionowski

Z Warszawy do Nieporętu pociągiem SKM?

Wójt gminy Nieporęt, Maciej Mazur, przyznaje, że gmina chciałaby, aby pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) można było dojechać z Warszawy do Nieporętu. Jednakże wójt zaznacza, że na uruchomieniu takiego połączenia zyskaliby także mieszkańcy stolicy, tak więc warszawski samorząd również powinien je dofinansować.

Reklama

ztm_skm_13_10_12Fot. ZTM

ZTM deklaruje, że uruchomienie linii SKM do Nieporętu jest możliwe. Jedynym warunkiem jest dofinansowanie połączenia przez władze gminy. Z kolei nieporęccy samorządowcy wstrzymują się z podjęciem decyzji do czasu aż ZTM przedstawi kosztorys uruchomienia połączenia. „(…) Nie wiemy więc, czy gminę stać będzie na finansowanie tego rozwiązania. Jak wiemy, koszt finansowania linii SKM jest kilkakrotnie wyższy od kosztów finansowania miejskiej linii autobusowej” – przyznał w rozmowie z portalem rynek-kolejowy.pl wójt gminy Nieporęt, Maciej Mazur.

Warszawa też powinna płacić?

Wójt Nieporętu zwrócił także uwagę, że uruchomienie takiego połączenia byłoby korzystne również dla mieszkańców Warszawy, którzy z pewnością korzystaliby z niego dojeżdżając nad Zalew Zegrzyński. „Jest to jedyny obszar w pobliżu Warszawy o tak dużym znaczeniu rekreacyjnym i tak intensywnie odwiedzany (…) Tereny te w większości są ogólnodostępne i w znacznym stopniu wykorzystywane przez mieszkańców Warszawy. Dlatego też uważam, że władze Warszawy powinny uczestniczyć w sfinansowaniu SKM” – powiedział „Rynkowi Kolejowemu” Maciej Mazur.

Nie tylko pieniądze?

Przeszkodą w uruchomieniu połączenia SKM do Nieporętu mogą być także kwestie techniczne. „Przy braku możliwości zawrócenia w Nieporęcie, pociąg musi jechać przynajmniej do Radzymina, a najlepiej byłoby gdyby dojeżdżał do Tłuszcza. Takie rozwiązanie wymaga oczywiście udziału finansowego nie tylko gminy Nieporęt, także samorządu miasta i gminy Radzymin oraz Tłuszcza. Na dzień dzisiejszy nie znamy odpowiedzi na wiele pytań, jakie wiążą się z tym rozwiązaniem” – zwraca uwagę w rozmowie z portalem rynek-kolejowy.pl wójt Maciej Mazur.

/kh, źródło wł i rynek-kolejowy.pl/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button