Reklama
Sport

Z biegowych tras – cz. 4

W miniony weekend (20,21.09) wybór imprezy biegowej, w której można było wystartować, był ogromny. W osobnym artykule skupiliśmy się przede wszystkim na XXV Biegach Przełajowych w Legionowie. Jednak to nie wszystko. Nasze grupy biegowe z Powiatu Legionowskiego licznie startowały także w innych imprezach. Prezentowały się wyśmienicie, biorąc pod uwagę zwycięstwo Rafała Szymborskiego (Heron Team Wieliszew) w Modlinie i Izabeli Skłodowskiej-Jechny (Grupa Biegowa CHTMO) w Pułtusku.

Reklama

I Bieg Czterech Generałów – Modlin Twierdza

Rafał Szymborski, młody, bardzo utalentowany zawodnik z Góry, który reprezentuje barwy Heron Wieliszew Team, nie miał sobie równych podczas pierwszej edycji Biegu Czterech Generałów w Modlinie Twierdzy. Metę minął w czasie 33:31, wyprzedzając o 12 sekund Rafała Rusiniaka i o 49 sekund Przemysława Osełkę (obaj Entre.Team.PL). Było to pierwsze zwycięstwo Szymborskiego, tym bardziej gratulujemy sukcesu sympatycznemu zawodnikowi. Warto dodać, że 4 miejsce przypadło Tomaszowi Grzybowskiemu z Serocka (34:53). Drużynowo Heron Team Wieliszew zajął 3 lokatę za Entre.Team.PL i KB Jogger Nowy Dwór Mazowiecki. W rywalizacji brali udział jeszcze biegacze z: KB Legionowo, Serock Biega z Hotelem Narvil i RB Legionowo.

II Pułtuski Bieg Mateuszowy – Pułtusk

Po raz drugi w Pułtusku triumfowała Izabela Skłodowska-Jechna, która jest zawodniczką Grupy Biegowej CHTMO. Legionowianka miała ogromny dylemat: bronić tytułu najlepszej w Pułtusku lub pobiec w Legionowskich Przełajach. Wybrała opcję nr 1. W biegu na dystansie 10km pokonała swoje rywalki w czasie 46:45. 10. lokata przypadła Sylwii Okurowskiej (55:22) – z Serock Biega z Hotelem Narvil. Wśród mężczyzn na 10km najwyższą lokatę zajął Tomasz Luks z Serocka. Był on piąty z czasem 40:15. 10. linię mety minął Marcin Książyk (42:06), 11. Tomasz Rachwalik (42:17) – obaj z Serock Biega z Hotelem Narwil. 17. minął linię mety Sebastian Jankowski (45:18) – Heron Team Wieliszew, a 31. Dariusz Jarosiewicz – (48:35) – Grupa Biegowa CHTMO. W biegu na 5km 12. był Rafał Górecki (20:05) – Grupa Biegowa CHTMO.

VI Bemowski Bieg Przyjaźni – Warszawa

Bieg Przyjaźni rozgrywany jest rokrocznie na Osiedlu Przyjaźń. Przodownicy i Przodowniczki biegną krętymi alejkami osiedla między drewnianymi domkami, które zostały tu postawione dla radzieckich budowniczych Pałacu Kultury i Nauki. Dlatego też bieg nawiązuje do PRLu i tamtych czasów. Bieg na Bemowie ma szczególne znaczenie dla Grupy Biegowej CHTMO. Właśnie tu podczas pierwszej edycji biegu grupa zaprezentowała się pod swoją nazwą. Tym razem w imprezie wzięła udział ośmioosobowa reprezentacja: Michał Korzeń – 78. (21:19), a także Michał Machnacki, Mariusz Karwowski, Jakub Karwowski, Robert Siejko, Witold Naczulski, Mariusz Pers i Jacek Bajorek.

Parkrun Warszawa-Praga #71

W praskim parkrunie zadebiutowała dwójka zawodników CHTMO – Beata i Grzegorz Kozakow. W tej lokalizacji biegło już 16. reprezentantów chotomowskiej grupy.

/Michał Machnacki/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button