Reklama
Kultura

XV Otwarte Mistrzostwa NDM w Scrabble

Już po raz 15 w weekend 20-21 października 2012r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbędą się Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w Scrabble. Jest to impreza cykliczna, która od lat do  miasta ściąga miłośników Scrabbli z całej Polski.

Reklama
foto: sxc.hu

Gracze wiedzą jak mądra i pasjonująca jest to gra. NOK od lat propaguje jej walory. Dla mniej wtajemniczonych kilka słów o zasadach. Gra przypomina wielką krzyżówkę, którą należy ułożyć na planszy. Grać mogą maksymalnie cztery osoby, a każdy układa jedno słowo z siedmiu wylosowanych płytek (na każdej płytce jest litera i jej wartość punktowa), które się uzupełnia do siedmiu po wyłożeniu słowa na planszę. Największym sukcesem jest ułożenie tzw. Scrabbla (premia w wysokości 50 dodatkowych punktów) czyli słowa złożonego z siedmiu liter tak aby pasował do już ułożonych słów na planszy. Za każde ułożenie liczą się punkty, wygrywa gracz z największą punktacją.

Scrabble mają dużą wartość edukacyjną, uczą ortografii i gramatyki. Poprzez zabawę utrwalają zasady polskiej pisowni, ćwiczą pamięć i skupienie. Są ponad pokoleniowe, cała rodzina dorośli i dzieci mogą wspólnie bawić się i edukować podczas domowych rozgrywek.

Mistrzostwa rozpoczynają się w sobotę 20.10.12r. o godz. 11:00, wcześniej należy się zapisać u sędziego prowadzącego turniej. Zachęcamy sympatyków scrabbli do udziału w  rozgrywkach, próby zmierzenia się z innymi scrabblistami i wygrywania cennych nagród oraz prestiżowych pucharów, a ciekawskich do odwiedzenia NOK-u podczas tegorocznych scrabblowych mistrzostw.

/UM Nowy Dwór Maz./

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button