Reklama

Komunikacja

Wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM w pociągach lotniskowych do końca roku

Reklama

Honorowanie biletów ZTM i Kolei Mazowieckich w pociągach obsługujących Lotnisko Chopina zostało przedłużone do końca 2012 roku. Ponadto, od 1 września 2012 komunikacją miejską  można podróżować na podstawie jednorazowego „Biletu Lotniskowego” KM.

Reklama
foto: Koleje Mazowieckie

W pociągach KM – kursujących tylko na linii KML – na odcinku Warszawa Lotnisko Chopina – Warszawa Wschodnia, będzie można nadal podróżować na podstawie wszystkich biletów z taryfy ZTM (również biletów jednorazowych i czasowych). Z kolei w pociągach SKM linii S2 i S3 – na tym samym odcinku trasy, ważne będą wszystkie bilety z taryfy KM. 

Podróżny nieposiadający ważnego biletu na przejazd lub posiadający bilet niezalegalizowany/nieaktywowany powinien wejść do pociągu pierwszymi drzwiami (licząc od czoła składu) i zgłosić się do kierownika pociągu w celu nabycia, zalegalizowania lub aktywowania biletu.

Ponadto, od 1 września do 31 grudnia 2012 r., komunikacją miejską  można podróżować na podstawie jednorazowego „Biletu Lotniskowego”. Zakup „Biletu Lotniskowego” umożliwia podróżnym dojazd pociągiem Kolei Mazowieckich z każdej stacji kolejowej w Warszawie do stacji w Modlinie i dalej autobusem z dworca kolejowego w Modlinie do Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. Od 1 września 2012 Bilet będzie uprawniał dodatkowo do korzystania ze wszystkich środków komunikacji miejskiej ZTM (autobusy, tramwaje, metro i SKM) na obszarze pierwszej strefy biletowej. Przed wejściem do pojazdu komunikacji miejskiej, podróżny będzie musiał trwale i czytelnie wpisać na bilecie godzinę rozpoczęcia czasu jego ważności. Bilet Lotniskowy będzie ważny przez 60 minut od godziny wskazanej przez pasażera.”

/Koleje Mazowieckie/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close