Reklama

LegionowskiWiadomości

Wystawa, strefa „Wolnego Czytania” i specjalne akcje plenerowe. Tydzień Bibliotek w Legionowie

Reklama

W środę (9.05) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Legionowie miała miejsce inauguracja obchodów 15. edycji Tygodnia Bibliotek, imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tegorocznym hasłem przewodnim jest (Do)Wolność czytania. Uroczystość odbyła się na pierwszym piętrze Poczytalni. Legionowskie atrakcje Tygodnia Bibliotek to przede wszystkim: specjalna wystawa fotograficzna, strefa „Wolnego Czytania” oraz akcje plenerowe.

Reklama

Obchody Tygodnia Bibliotek rozpoczęło w Legionowie otwarcie wystawy zdjęć grupy fotograficznej Fotowypady. Jej członkowie (głównie seniorzy) spotykają się regularnie od 6 lat, a ich prace powstające pod okiem Piotra Żyły pokazywane są na wielu wystawach.

W Poczytalni na dworcu otwarto również Strefę Wolnego Czytania. Tworzy ją sześć specjalnych miejsc przygotowanych według pomysłów czytelników. Propozycje można było zgłaszać za pośrednictwem bibliotecznego „fanpejdża” na portalu Facebook. Napłynęło ich blisko trzydzieści. Spośród nich jury wybrało pięć najbardziej interesujących. Autorzy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami oraz mieli okazję jako pierwsi sprawdzić komfort przygotowanych przez bibliotekarzy Stref Wolnego Czytania. Zasiedli więc w wannie, fotelu i na kanapie, a także poleżeli na hamaku i łące.

Konkurs fotograficzny

W związku z otwarciem Strefy Wolnego Czytania Miejska Biblioteka Publiczna ogłosiła konkurs na najbardziej zwariowane zdjęcie zrobione w jednym z przygotowanych miejsc. Regulamin konkursu jest dostępny w Poczytalni oraz na jej stronie internetowej (www.bibliotekalegionowo.pl). Nagrodami w konkursie są bony do sieci sklepów Empik w wysokości: 1. miejsce – 200 zł, 2. miejsce – 100 zł, 3. miejsce – 50 zł. Zdjęcia należy nadsyłać do 20 maja. Termin rozstrzygnięcia konkursu zostanie podany w ciągu siedmiu dni od jego zakończenia.

Specjalne akcje plenerowe

Już 12 maja, czyli w najbliższą sobotę Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie przeprowadzi akcje plenerowe, które będą częścią obchodów Tygodnia Bibliotek.

Nie lada frajdą dla dzieci (ale nie tylko) będzie interaktywny happening „Słodkich snów”. Aktorzy z Art-e- faktu i Stowarzyszenia Kulturalnego „Pocztówka” zaaranżują stanowiska-łóżka, na których będzie można leżeć, relaksować się i słuchać audiobooków z bajkami. Obok łóżek ustawione będą stosiki książek – uczestnicy będą mogli czytać w ciszy lub na głos swoim dzieciom. Na skwerze im. Tadeusza Kościuszki rozstawionych zostanie 10 łóżek, a w parku przy ul. Królowej Jadwigi – 20.

W parku przy ul. Królowej Jadwigi radosne święto książek i czytelnictwa będzie miało również formę teatru – wystawiony zostanie spektakl „Wiślana Syrenka”. Bohaterowie wytłumaczą małym widzom, jak istotne jest dbanie o środowisko.

Natomiast na skwerze Kościuszki rozstawione będzie stanowisko biblioteczne, na którym nie zabraknie animacji, zajęć manualnych i niespodzianek.

/red,. MBP Legionowo/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. A więc awantura o biblioteki i wystrzelenie bylej, fatalnej dyrektorki, przyniosło oczekiwane przez mieszkańcow efekty. Teraz jeszcze trzeba doporowadzić do zmiany szefa poczytalni (co będzie trudne, bo to człowiek LMS) i dopiero wtedy będziemy o krok bliżej prawdziwego sukcesu czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close