Wysokie odznaczenie państwowe dla Wójt Olgi Muniak

Prezydent RP w uznaniu za dotychczasowe dokonania przyznał Wójt Oldze Muniak wysokie odznaczenie państwowe – Srebrny Krzyż Zasługi.

Wójt Olga Muniak od ponad 20 lat związana jest z samorządem. W przełomowym dla samorządu 1990 r. została wybrana Sekretarzem Urzędu. Funkcję tę sprawowała nieprzerwanie do 2006 r. W latach 2002 – 2006 była radną powiatu legionowskiego i sprawowała funkcję wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Legionowskiego. Ukoronowaniem jej pracy samorządowej była wygrana w bezpośrednich wyborach samorządowych w 2006 r. dzięki której objęła stanowisko Wójta.

Wójt Jabłonny – Olga Muniak / foto: UG Jabłonna

Jej dokonania w ciągu ostatnich trzech lat, zostały dostrzeżone i nagrodzone przez niezależne instytucje. Warto wymienić nagrody i tytuły przyznane w latach 2007 – 2010 a są to: Gmina Fair Play (2007, 2008, 2009), Złota Lokalizacja Biznesu (2007), najlepsza gmina wiejska na Mazowszu w rankingu ZPP (2008 r. i 2009 r.), 8 gmina w Polsce w rankingu Newsweeka (2009 r.), Sportowa Gmina (2010 r.).

Krzyż Zasługi to odznaczenie które ma długą, bo blisko 90-letnią tradycję historyczną. Ustanowił je Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w 1923 roku. Przyznawany jest osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się dla Państwa i obywateli.

REKLAMA

Od redakcji:

Redakcja LEGIO24.pl serdecznie Pani Wójt gratuluje. Mamy nadzieję, że w dalszym ciągu będzie Pani działała dla rozwoju Gminy Jabłonna i każdy dzień tej służby dla   lokalnej społeczności będzie Pani przynosił wiele satysfakcji.

(źródło: UG Jabłonna)

1 raz komentowano artykuł "Wysokie odznaczenie państwowe dla Wójt Olgi Muniak"

  1. Ja też chciałbym w imieniu Kościoła podziekować Pani Wójt za ofiarowanie atrakcyjnej działki budowlanej w centrum Skrzeszewa na kaplicę. Święty człowiek z tej “naszej” Pani Wójt…

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *