Reklama

Artykuł SponsorowanyDobrze Wiedzieć!

Wypocznij i zadbaj o zdrowie w polskich górach

Reklama

Wszyscy słyszeliśmy o zdrowotnej sile gór. Tak zimą, jak i latem można cieszyć się nie tylko piękną aurą i bajecznymi widokami, ale też klimatem, który ma wyśmienity wpływ na nasze zdrowie. Wiedzą to zwłaszcza ci, którzy wybierają się na turnusy rehabilitacyjne. Tatry, Zakopane – to idealny kierunek, aby odpocząć oraz poprawić swoje samopoczucie.

Reklama

To na pewno nie dla mnie

Turnusy rehabilitacyjne kojarzą się z sanatorium. Niektórym się wydaje, że są zarezerwowane wyłącznie dla osób starszych. Nic bardziej mylnego. Tak naprawdę to dwie odrębne kwestie. Rehabilitacja jest dla każdego! Z takich wyjazdów korzystają wszyscy, którzy chcą poprawić swój stan zdrowia. Od osób niepełnosprawnych, przez dyrektorów aż po sportowców, którzy odbudowują swoją formę po kontuzjach.

Wyślij nestorów rodziny na wyjątkowe wakacje

Wiele rodzin zmaga się z różnego rodzaju dolegliwościami, które dosięgły najstarsze pokolenie. Często, w natłoku obowiązków, trudno poświęcić im tyle uwagi, ile jest wymagane. Tutaj z pomocą przychodzą turnusy rehabilitacyjne dla seniorów. To świetna okazja, aby nestorzy odżyli. Kiedy przebywają w domach – przez większość czasu sami – tracą radość życia. Na takim wyjeździe czeka ich natomiast masa atrakcji, dzięki której poczują drugą młodość. Nie tylko podreperują swoje zdrowie dzięki szeregowi specjalistycznych zabiegów, ale też zawiążą nowe znajomości, pozwiedzają oraz będą uczestniczyć w wielu spotkaniach organizowanych w czasie wolnym. To świetny pomysł na prezent na dzień babci lub dziadka.

Wszystko, co musisz wiedzieć o turnusach rehabilitacyjnych

W niemal samym sercu Zakopanego, z widokiem na Tatry – to tu znajduje się Willa Wojnar. To właśnie tam organizowane są turnusy rehabilitacyjne dla seniorów. Goście, którzy przyjeżdżają na zdrowotny wypoczynek, mają do dyspozycji pełne wyżywienie, pokoje z telewizją i dostępem do sieci WI-FI oraz pełnym węzłem sanitarnym, co podnosi komfort w trakcie pobytu. W trakcie tygodniowego turnusu będą mogli skorzystać z wielu zabiegów rehabilitacyjnych. Również tych zaleconych przez lekarza. Menu także może zostać przygotowane według zaleceń. Jednak to nie wszystko – poza rehabilitacją na seniorów czekają fitness, poranna gimnastyka czy muzykoterapia.

W czasie wolnym można natomiast skorzystać z wycieczek po okolicy wraz z przewodnikiem czy udać się na któryś z wieczorków zapoznawczych. Zdrowie przecież nie tylko zależy od zdrowego ciała, ale też i ducha, a socjalizowanie się bardzo temu sprzyja. Po takich wakacjach każdy senior wróci do domu pełen energii i pozytywnego nastawienia.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close