Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Wyniki kontroli wojewody po śmierci 19-latka w Legionowie

Reklama

Wojewoda Mazowiecki podał do publicznej wiadomości wyniki kontroli jaką przeprowadziły władze województwa w związku z wezwaniem pogotowia, w poniedziałek (9.03) do zdarzenia w Legionowie. Wojewoda zlecił przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego, które objęło zespoły ratowników medycznych oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Bródnowskiego. Celem kontroli było ustalenie, czy ratownicy i lekarze zrobili wszystko co w ich mocy aby uratować życie Rafała W.

Reklama


Postępowanie wyjaśniające prowadzono w oparciu o informacje od ratowników medycznych oraz analizy, dokumentację i rejestry rozmów operacyjnych. Wnioski płynące z kontroli są następujące:

•        Postępowania w zakresie działań ratowniczych zarówno podstawowego jak i specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego oraz postępowanie terapeutyczno – diagnostyczne z pacjentem w SOR Szpitala Bródnowskiego były zgodne z zasadami i uzasadnione z punktu widzenia aktualnej wiedzy medycznej.
•         Postępowanie w zakresie resuscytacji oddechowo – krążeniowej podjętej przez zespół pogotowia ratunkowego oraz w SOR były zgodne z zasadami. Czynności diagnostyczne i terapeutyczne prowadzone w SOR były uzasadnione z punktu widzenia aktualnej wiedzy medycznej.

Podczas postępowania korzystano między innymi z: nagrania z centrum dyspozytorskiego, notatki służbowej lekarza, protokołu sądowo-lekarskiego oględzin zmarłego, opinii konsultantów wojewódzkich w dziedzinach medycyny ratunkowej oraz anestezjologii i intensywnej terapii – napisała w przesłanym oświadczeniu Ivetta Biały, Rzecznik Prasowy Wojewody Mazowieckiego

/red/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button