Zamknij

Wynajem samochodu za granicą a brak karty kredytowej. Czy to możliwe?

15:30, 27.11.2018 Aktualizacja: 15:31, 27.11.2018
Skomentuj

Branża wypożyczalni samochodowych z roku na rok miewa się coraz lepiej. Auta można już wypożyczyć w wielu miastach Polski oraz świata, bez względu na to, czy potrzebujemy samochodu w długim czy krótkim okresie czasu.


Formalności


Żeby wypożyczyć samochód należy oczywiście dokonać pewnych formalności. W wielu krajach wyglądają one dość podobnie, chociaż mogą różnić się szczegółami. Podstawą jest znalezienie odpowiedniej wypożyczalni. Jaka będzie odpowiednia? Taka, która posiada ofertę dostosowaną do naszych potrzeb. Gdy już ją znajdziemy, auto trzeba zarezerwować i wypożyczyć. I tu zaczynają się schody. Podstawą "transakcji" jest umowa wynajmu, w której strony zobowiązują się wzajemnie do świadczenia usługi wynajmu, a wynajmujący do dbania o powierzony samochód. Umowa może być zawarta wówczas, gdy wynajmujący posiada ważne prawo jazdy. W przypadku, gdy chcemy wynająć auto w innym kraju niż Polska, warto zorientować się, czy wystarczy dokument zgodny ze wzorem obowiązującym w naszym kraju, ponieważ niektóre wypożyczalnie zaznaczają, że preferują europejskie prawo jazdy. Skąd wziąć takie informacje? Najczęściej wystarczy wejść na stronę wypożyczalni, jak np. https://cheap--escorts.co.uk i poszukać interesujących informacji. A jeśli ich nie znajdziemy, wówczas warto skorzystać z możliwości wysłania zapytania poprzez formularz online. To jeszcze nie koniec formalności. Do podpisania umowy, szczególnie za granicą, potrzebny będzie najczęściej dowód osobisty albo paszport. Ponadto, umowy najczęściej występują w wersji podstawowej, gdzie dotyczą stricte wynajmu pojazdu, ale także możliwe jest skorzystanie z dodatkowych opcji, jak np. dodatkowe ubezpieczenie.

A co z płatnością?


Otóż tu sprawa nieco się komplikuje. Szczególnie, gdy planujemy wypożyczenie samochodu poza granicami Polski. Dlaczego? Ponieważ firmy wynajmujące nie honorują zazwyczaj transakcji gotówkowych, ani kart debetowych. Jedyną uznawaną przez nie formą płatności jest karta kredytowa. Skąd takie procedury? Powodów jest kilka. Karta kredytowa może również być jakąś dodatkową formą weryfikacji wiarygodności finansowej klienta. Ponadto, konieczność okazania i wykorzystania podczas transakcji karty kredytowej ma również inne podstawy. Chodzi o to, że wypożyczalnie zabezpieczają się, pobierając coś na kształt kaucji. Podczas przekazania auta wynajmującemu, na jego karcie kredytowej blokowana jest pewna, zgodna z umową pula środków, która ma wystarczyć na ewentualne zabezpieczenie finansowego pokrycia szkód, wyrządzonych przez wynajmującego.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%